"Зголодніли? Немає сенсу йти в кафе чи готувати їжу вдома! Йдіть до столової Національного банку України. Там готують для найменш платоспроможних, здається", — пише у "Фейсбуку" киянин 26-річний Олексій Захарченко.
Він виклав фото чека з їдальні НБУ. Там його знайома пообідала за 4,81 грн. Замовила порцію рису, салату з капусти і квасолевий суп із грибами.
Пост користувачі поширили 333 рази. Під фото залишили 53 коментарі.
"Це, може, в доларах?", "У шкільній їдальні на ці кошти навіть чаю не наллють", "При Кучмє там на гривню можна було вщент уїстися", "Підкажіть адресу. З зарплатою вчителя — саме те".
— Чек дійсний. Але його власник обрав найдешевші страви того дня, — каже Руслан Кравець, заступник начальника управління стратегії та реформування банківського сектора НБУ. — Ціна обідів в їдальні формується, виходячи з вартості продуктів. Не включаються витрати на оренду — НБУ є власником приміщення їдальні. Немає комерційної накрутки. Їдальня працює в нуль. Середній чек у їдальні НБУ становить 35–40 гривень.
Обідати в їдальні Нацбанку можуть лише працівники.
— У бюджеті НБУ немає жодної статті витрат на утримання або дотацію їдальні. Витрати компенсуються за рахунок продажу страв, — говорять у прес-службі Нацбанку. — Продукти для їдальні закуповують в оптових постачальників на ринкових умовах.
В їдальні Верховної Ради можна пообідати за 25–30 грн. Борщ із грибами коштує 13,43 грн, гречана каша — 4,47, салат із морської капусти й кукурудзи — 6,01.
Коментарі