26 вересня 50-річна Ольга Адруженко із села Червона Слобода Черкаського району з дворнягою Мусею шукає в Черкасах стадіон технологічного університету. Місцеве товариство захисту тварин "Друг" запросило туди власників безпородних псів.
— Про собачу виставку прочитала в газеті. Боялася, як поїду — мене в селі неправильно поймуть, будуть сміятися. Між нами кажучи, життя проходить і таке коротке. Діти вже дорослі. От я і вирішила поїхати. Син сміється: "Ма, та вона ж на поводку в тебе не вміє ходить". Точно. Давай учить.
Продовжує:
— От скажіть, як оце существо розпізнає, хто дзвонить? Лежить мобілка на вулиці на столику. На всі дзвінки байдуже реагує. Тільки дзвонить чоловік — таке мені робить. До сусідів приїжджають свати. Машина точно така, як у нас. Муся ніякої реакції. Питаю, то не Міша їде? Вона вуха опустила, гуляє собі. Тільки він — скаче, зве до воріт, таке витворяє.
О 9.30 реєструється однією з перших. Платить 40 грн. Якщо собака стерилізований, оплата 20 грн.
— Муся, чого ти трусишся? Оце думаю, Господи, такий стрес. Вони тут усі городські, а ми — с-с-село, — Ольга Іванівна притуляє собаку до себе.
На столі нагороди — чотири кубки й дві миски з іграшками.
Ліворуч від ігрового майданчика в дитячому манежі пищать шестеро місячних цуценят-дворняг.
— Імен у них немає. Вони народилися на стройці. Строїтєлі поїхали, собаки залишилися. Вони будуть красиві й невеличкі, 35 сантиметрів у холці, — каже волонтерка 38-річна Юлія Стратійчук. На плечі в неї сидить чорне кошеня зі значком "Начни с меня".
Неподалік 37-річна Алла і Людмила, 40 років, держать на руках руду Машу і чорну Діну.
— Ми із заводу "Темп". Із п"яти щенят виводку залишилося двоє. Принесли, може, хтось візьме. Якщо ні, назад заберемо.
Тварини показують, як виконують команди "сидіти", "лежати", "голос" і дають лапу. Призові місця здобули собаки Грейсі, Сюзанна і Джей. Із-поміж шестимісячних цуценят одне забрали в сім"ю.
Коментарі