четвер, 14 жовтня 2021 00:40

"Побачили, що боса — стали писати, щоб діти купили капці"

Автор: фото надала Валентина Колодніцька
  Ніна Колодніцька з ­березня веде блог у ­ТікТоку. ­Ролики ­знімає її онучка Олена
Ніна Колодніцька з ­березня веде блог у ­ТікТоку. ­Ролики ­знімає її онучка Олена

— Спеціально прокинулася о другій ночі, щоб наварити борщ і спекти млинці. Не хочу вдень гаятися, бо ще буряки не викопані, кукурудза не поломана. В селі робота не кінчається. Щойно прийшла з городу — вибирала малину. Страшне, як заморилася за сьогодні. Тепер можна й на порозі посидіти, — каже по відеозв'язку 81-річна Ніна КОЛОДНІЦЬКА із села Бірків Літинської громади на Вінниччині. Жінка веде блог у ТікТоку. Має майже 100 тис. підписників.

Блогеркою Ніна Мефодіївна стала на початку весни. У березні її онука 12-річна Олена жартома зняла відео з бабою і виклала в ТікТок. За день ролик переглянули понад 100 тис. людей. Залишили безліч коментарів.

— А далі пішло-поїхало, — каже Ніна Колодніцька. — Мені й самій цікаво стало, що пишуть. Коментарі читає онучка, бо я недобачаю. Слухаю відгуки людей і так відпочиваю. Часто просять щось розповісти про дитинство, поділитися порадами по господарству. Розказую правду, нічого лишнього. Я ж народилася 1940 року, багато бачила. Війну погано пам'ятаю. Більше знаю з маминих розповідей. У нас жив німець. Хорошою був людиною. Подарував мені котелок і рушничок, бо скучав за своїм дитям. Ми бідували. Працювати мусили змалку. Сім класів закінчила й пішла в колгосп. Паспортів не давали. Хто хотів виїхати в місто, відрізали городи. Так я і залишилася в селі. Чесно кажучи, не було як їхати — рано не стало батька, а мати не мала креп­кого здоров'я. Ні за чим не жалію. Звикла працювати біля землі і кращого нічого не бачила. Але дякую Богу за все.

Жінка живе із сином, невісткою та онучкою. Двоє старших онуків дорослі, мешкають окремо.

— Діти трудяться з ранку до ночі, — розповідає Ніна Мефодіївна. — Вдень зайняті по роботах, увечері пораються по господарству. Ніяких вихідних. Ми тримаємо корову, порося, курей. Тому робота від нас нікуди не дінеться. Через це онука знімає буденні речі. Ось вчора кинули відео, як я молотила квасолю. Сьогодні вирвала перець, бо передають заморозки. Може, похвалюся підписникам урожаєм. Раніше показували, як я його садила й полола. Спеціально для відео не чепурюся, знімаємо так, як є. Не вбиратимуся ж у вишиванку, щоб різати гарбузи чи сапати на городі. А косметикою і в молодості не користувалася.

Онучка — мій продюсер. Все знімає з першого дублю. Ніколи наперед не домовляємося, про що буде сюжет. Я раніше й подумати не могла, що на старість хтось мною цікавитиметься. А виявляється, є багато небайдужих людей. Побачили, що боса — стали писати, щоб діти купили капці. Та я люблю ходити босоніж, не боюся холоду.

Найбільше переглядів набрало відео, в якому Ніна Мефодіївна замішує тісто на паски. Його подивилися майже 1 млн користувачів.

— Підписники просять розповісти про старовинні традиції, моє дівування. Про такі речі треба розказувати. Молоді це цікаво, — каже Ніна Мефодіївна. — Часто згадую молоді роки й покійного чоловіка. Був добрий, розумний, горілку не пив, по других молодицях не ходив, мене любив і поважав. І я його цінувала. Ми познайомилася по рекомендації. Він женився пізно, а я пізно віддалася. Разом прожили 28 років. 2000-го його не стало.

Ніну Мефодіївну впізнають на вулицях.

— Коли приїжджаю в Літин, то часто запитують — чи це я в ТікТоці. Іноді цікавляться, скільки на цьому заробляю. Та хіба ж хтось платитиме за це гроші? Виставляємо відео, щоб люди пораділи й дізналися про життя простих труженіків у селі.

Зараз ви читаєте новину «"Побачили, що боса — стали писати, щоб діти купили капці"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути