вівторок, 28 жовтня 2014 05:55

"Патрон пробив стіну, шафу, тумбу й відчинив шухляди"

23-річний Юрій Опалінський із райцентру Тальне на Черкащині минулого понеділка повернувся з Донбасу. Воював під Маріуполем, селом Піски Ясинуватського району на Донеччині. Сім днів охороняв вежу Донецького аеропорту.

— 1 серпня я потрапив в учебку до Мукачевого, — згадує. — Вчитися мали три тижні. Та через 17 днів сказали, що треба допомогти 79-й аеромобільній бригаді з Миколаєва. Я погодився. Відібрали 12 осіб. Дали бронежилет, кевларовий шолом.

Юрій закурює цигарку.

— Ми приїхали в Краматорськ. Люди махали руками, хрестили вслід наші бетеери. Там ніщо не нагадує про двомісячну окупацію. Щодня їздили на стрільби в кар'єр. Офіцер-"альфівець" розповідав, як правильно штурмувати житлові приміщення. Атакувати терориста треба, щойно він кинув гранату. Думає, що в цей момент нападники ховаються, й сам затуляє вуха. Ці кілька секунд — найкращий час.

27 серпня ситуація на фронті загострилася.

— Була загроза, що росіяни штурмуватимуть Маріуполь. Нас маршем кинули туди. Їхали непримітними шляхами — полями, вздовж посадок. Наша колона з кількох бетеерів уночі зупинилася в посадці. І як на зло — навпроти були російські десантники, почали стріляти. Та нас було більше й ми мали краще озброєння.

Повертаючись, українці стикнулися з ворогом.

— Два наші бетеери відстали, — розповідає Юрій. — Передова колона передала по рації, що до нас наближається "Шевроле Лачетті" з терористами. Ми зупинилися на перехресті, поставили бетеери з двох боків. Кулеметники й гранатометники поховалися в кущах. Бачимо — їде. Зупиняємо. Там — двоє мужиків. Махають, мовляв, свої. Просимо показати багажник. Вони миттю стрибають в авто й дістають із-під сидінь автомати. Їх зупинив постріл із гранатомета.

1 жовтня Юрія відправили захищати Донецький аеропорт.

— У селі Піски ночували у двоповерховій покинутій дачі. До нас там були російські військові. Спішили так, що форму й розгрузки полишали. І записку: "Живите, укропы, сладко, мы вам приготовили сюрпризы". Слава Богу, ніяких сюрпризів не було.

О п'ятій ранку ми вже були в аеропорту. Нашому підрозділу випало захищати спостережну вежу. Один із хлопців, які були до нас, затримався на день, розказав, де стоять наші розтяжки, звідки чекати небезпеки. Та ми й самі знали: найбільше докучав російський танк, що добре замаскувався за посадкою. Ніяк не могли його вирахувати. Він стріляв вище третього по­верху, ми ховалися на другому. Давали приблизні координати артилерії, але вони лупили не туди. Зрештою, нам прислали коректирувальника вогню з 93-ї бригади. Він вирахував схованку танка ввечері, коли побачив спалах. Дав точний квадрат.

Юрій знову закурює.

— За нами полювала пара снайперів. Ми затулили вікно шафою, тумбою, шухлядами. Лишили тільки бійницю. Почули постріл, коли там стояв мій напарник. Цілилися на рівні пояса. Патрон пробив стіну, шафу, тумбу й відчинив шухляди.

За тиждень Опалінського замінили. Його відділенню вдалося вийти без втрат.

Питаю, чи має фотографії.

— Наш бетеер підбили. У ньому згорів і мій телефон, — каже Юрій.

Зараз ви читаєте новину «"Патрон пробив стіну, шафу, тумбу й відчинив шухляди"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути