31 травня у столичному Будинку художника попрощалися з 54-річним Олександром Бєлозором. Він малював картини під водою.
Напередодні потрапив до реанімації столичної лікарні №15 із діагнозом гіперглікемічна кома. Цей стан ще називають діабетичною комою — він пов'язаний із підвищенням рівня глюкози в крові при цукровому діабеті.
— Батьку раптово стало зле, — розповідає донька Ярослава. — У реанімацію його відвезла "швидка". Провів там три дні. 28 травня його не стало. Лікарі сказали, що помер від серцевої і ниркової недостатності.
Олександр Бєлозор народився в Чернігові. Закінчив художньо-графічний факультет Одеського педінституту. 2004-го йому запропонували знятися у фільмі "Портрет, написаний водою" про каскадера-підводника Володимира Карпичева.
— Сказали, треба намалювати під водою дві картини, — згадував покійний. — Не зізнався інструктору, що плавати не вмію. Якось зробив два дублі по 15 хвилин. Відтоді учився пірнати з аквалангом.
Винайшов власну техніку підводного живопису. З полотнами і фарбами занурювався у Тихий океан, Чорне та Червоне моря. 2009‑го біля Ялти на 12-метровій глибині намалював затонулу баржу. За це потрапив до Національного реєстру рекордів. За рік його ім'я внесли до Книги рекордів Гіннеса — в Єгипті на глибині 26 м намалював затонулий військовий корабель.
Поховали художника у місті Борзна на Чернігівщині біля могил батьків.
— На прощання зійшлися близько сотні людей, — каже Ярослава Бєлозор. — Запалили свічки і пили імбирний чай. Це улюблений напій батька.
Коментарі