За п'ять-сім років третина компаній переведе своїх працівників з офіса додому, говорить менеджер одного зі столичних кадрових агентств Таміла Супронюк.
— Зараз на ринку праці дистанційних працівників здебільшого шукають іноземні компанії, які вже мають досвід такої роботи.
Які переваги дистанційної роботи для роботодавців?
— Вона дозволяє компаніям заощаджувати на оренді офісів, а працівникам — економити свій час. Не треба оплачувати телефонний зв'язок, світло, інтернет, завозити чай та воду. Ті, що починають бізнес, не витрачають гроші на закупівлю меблів, комп'ютерів, факсів і телефонів.
Як контролюють роботу персоналу?
— Завдяки скайпу, мобільному зв'язку, пошті. Працівник має віддалений електронний доступ до всіх робочих столів і програмних додатків. Щоб контролювати "віддалених колег", роботодавець винаймає невеличкий офіс, де працює команда заступників. Вони стежать за якістю виконання роботи.
Яку роботу можна виконувати з дому?
— Можна шити іграшки, перекладати документи, створювати програми, торгувати в інтернет-магазині. Заробляти на сайтах, продавати щось через інтернет, бути фрілансером чи перекладачем, надавати приватні уроки, стати менеджером з продажу рекламної площі в інтернеті або виконувати контрольні чи писати реферати під замовлення. Випікати торти чи короваї на замовлення. Будь-який користувач інтернету може стати контент-менеджером — наповнювати сайти на дому. Або зайнятися серфінгом — переглядати сайти замовника за певну плату, брати участь в онлайн-опитуваннях.
Як правило, робота оплачується на 10-20 відсотків нижче, ніж офісних працівників.
Що порадите людям, які хочуть працювати дистанційно?
— Будьте самодисциплінованими. Не відкладайте роботу на потім. Дотримуйтеся спланованого графіку. Не працюйте понаднормово та не змішуйте професійну діяльність з особистим життям.
Які професії найближчим часом стануть дистанційними?
— Вже з'явилася вакансія інтернет-учитель або комп'ютерний репетитор. За один-два роки стане популярною посада "психолог у соціальній мережі", який буде підтримувати тих, хто постраждав від невдалих віртуальних стосунків.
16 тисяч гривень отримує програміст 27-річний Андрій Попович. Він із дружиною Аліною другий місяць живе в Таїланді. Доти півроку провели на індонезійському острові Балі. Програмуванню присвячує 5 годин вдень і 3 вночі. Готову роботу надсилає на компанію-замовника, офіс якої в Києві. Дружина не працює.
Більшість українських працівників мріють про гнучкий робочий графік, ідеться в опитуванні міжнародного кадрового порталу hh.ua. Під гнучким графіком мають на увазі можливість самостійно визначати початок і кінець робочого дня. Поєднувати роботу в офісі з роботою вдома. Такий графік дозволяє працювати продуктивніше, а не коли треба. Вчить самоорганізовуватися. Ідея працювати тільки вдома імпонує тільки 10% опитаних.
Коментарі