— Ми з дружиною подорожували Європою. Були в Польщі, Чехії, Словаччині, Угорщині, Франції. З'їздили на Шри-Ланку, в ОАЕ і Грецію. Ніяка з цих країн не викликала бажання залишитися жити. Через іншу ментальність, ми — чужі. Після цього потрапили на Кіпр. Він схожий на Україну. Тут легко відчути себе своїм. Люди з нами однієї віри. Поважають, навіть якщо ти чужий, — розповідає Максим Васильков із Черкас. Чотири роки разом із дружиною та доньками-трійнятами живе в місті Пафос на Кіпрі.
— Переїхати вирішив заради майбутнього доньок. Тут до дітей ставляться, як до скарбу. Дають хорошу освіту. Наше місто Пафос — грецьке. Доньки ходять у безкоштовну школу, де навчають грецькою мовою.
На Кіпрі можна прожити з українською зарплатою. Але деякі звички доведеться змінити. Продукти коштують майже однаково. А фрукти й овочі, як пластикові. Кусаєш яблуко, а смаку немає.
Щоб прийняти рішення про переїзд, треба прожити в державі три місяці. На Кіпр можна отримати безкоштовну візу. Її дають після приїзду. Якщо ні в чому себе не обмежувати, то місяць життя на Кіпрі обійдеться максимум у тисячу євро чи 29 тисяч гривень. У суму входить переліт, житло та харчування.
Для переїзду на постійне проживання з родиною знадобиться максимум 15 тисяч євро. Без урахування житла та школи. З цієї суми 10 тисяч євро (290 тис. грн. — ГПУ) — гроші, що мають бути на банківській картці.
— Ці гроші можна й не витрачати. Вони потрібні для оформлення візи, що дає дозвіл на проживання. Точна сума законом не визначена, адвокат може допомогти зменшити її, — каже Максим Васильков. — Для отримання візи потрібно перекласти свідоцтва про шлюб, розлучення, народження, смерть. Це коштує майже 50 євро (1451 грн. — ГПУ) за папірець. Також потрібно покласти в банк 15660 гривень із людини. На них куплять путівку додому, якщо нічим буде платити за житло. Ще сплачують податок в еміграційному офісі — 140 євро. Найдешевша медична страховка — 200 євро.
Коментарі