Четвер, 24 червня 2021 05:45

Миколу Мошика поховали в закритій труні

У Сумах помер кобзар Микола МОШИК. Не дожив до 80-річчя. За ним справили сороковини.

— Микола майже місяць хворів на ковід. Лежав у реанімації. Його легені були вражені на 90 відсотків, — говорить директор Сумської обласної філармонії 63-річний Олександр Даниленко. — Ховати його довелося в закритій труні. В домовину поклали костюм і вишиванку. На цвинтар узяли бандуру, з якою Микола об'їздив майже всю Україну. Вона, як сімейна реліквія, залишиться в його сина — Максима.

Народився в селі Засулля Роменського району на Сум­щині. Закінчив Київську консерваторію. Працював у Чернігівській і Кіровоградській філармоніях, Київському оркестрі народних інструментів. 1992 року відкрив клас бандури на музично-педагогічному факультеті Сумського університету ім. Антона Макаренка.

— Микола пішов на пенсію три роки тому. Відтоді на центральній площі міста чи біля ринку грав на бандурі. Так здобував якусь копійку, — розповідає Даниленко. — Був публічною людиною. Брав участь у багатьох міських патріотичних заходах. Не пропустив жодного кобзарського фестивалю чи з'їзду. Виконував не лише відомі твори, а сам писав.

Зараз ви читаєте новину «Миколу Мошика поховали в закритій труні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1079
Голосування Хто став найкращим футболістом збірної України на Євро?
  • 1) Георгій Бущан
  • 2) Андрій Ярмоленко
  • 3) Роман Яремчук
  • 4) Олександр Зінченко
  • 5) Артем Довбик
Переглянути