середа, 13 травня 2009 17:02

Микола Жучков розмалював стіни своєї квартири

Автор: фото: Михайло ПЕРКОВ
  На стіні у спальні своєї квартири у Хмельницькому Микола Жучков олійними фарбами намалював картину за міфологічним сюжетом ”Викрадення Європи”
На стіні у спальні своєї квартири у Хмельницькому Микола Жучков олійними фарбами намалював картину за міфологічним сюжетом ”Викрадення Європи”

"У спальні від постійної сирості взявся грибок, — розповідає російською 81-річний полковник запасу Микола Жучков із міста Хмельницький. Він стоїть на табуретці у кухні й розмальовує фарбами єдину чисту стіну. Виводить пензлем пелюстки червоної квітки. На стелі — натюрморт.

— Щоби сховати плісняву, розмалював стіну древньогрецькими міфологічними персонажами. 1985-го їздили у Львівський оперний. У театрі сподобалася стеля. Я накупив листівок і за тиждень перемалював у своїй спальні. Так захопило розписувати стіни, що не зміг зупинитися. А потім дружина порадила пофарбувати стелю масляною фарбою — щоби не білити щороку. Тепер узяв ганчірку, теплу воду, протер — і краса.

У Миколи Михайловича 4-кімнатна квартира. Живе у ній із дружиною Тетяною, старшою на два місяці. Троє онуків мешкають окремо. 22-річний син Володимир загинув 1972-го.

— Володя з дружиною у Дніпропетровську жив. Мали старенький будинок, син поспішав поремонтувати його до осені. Міняв електродроти, коли гроза налетіла. Блискавка вдарила у трансформатор, а Володя якраз у щитку копався. Так його з викруткою в руках і знайшли мертвого.

 У 1990-му від раку померла донька Олена. Мала 45.

Узяв ганчірку, теплу воду, протер — і краса

— Багато малюю для онуків, — каже чоловік. — Учора закінчив портрет 12-річної правнуки Олександри. А 29-річний онук Євген по гороскопу Тілець. То я йому намалював двох волів.

Стеля найменшої кімнати розписана на релігійну тематику: Троїцька Божа Мати, поряд апостоли Кирило і Мефодій. Стіна розмальована голландським пейзажем: будинок на тлі моря. На стелі балкону — лик Ісуса Христа. Живопису Жучков навчився заочно у Московському університеті мистецтв із 1955-го по 1960-й.

Фарби купує дорогі — по 100 грн за тюбик.

— Жінка мене у цьому підтримує. Ми з нею в 1947-му в Тулі на танцях познайомилися. Я тоді перші свої фарби купив. Якісні — таких тепер не купиш. Підійшов до неї, виправка у мене воєнна була, в артилерії служив з осені 1944-го. Як узяв її тоді за руку, так вона за мною як нитка за голкою — всюди. Таня на пошті працювала, поки я в художній майстерні керував. Майже все життя в "Союздруку" картотеку обробляла.

У вітальні карнизи, плінтуси і дверні лиштви прикрашені чеканкою. Чеканка "Прощання зі Спартаком" повністю затуляє батарею центрального опалення. Микола Михайлович відсовує її — рама стоїть на коліщатах.

— Недавно підновив старі житомирські меблі. З дерева вирізав узори, ручки бачите які? Одна русалка, інша — старик Хоттабич, — показує шафу. — Полакував і приклеїв. А тут стінку закрив шкірзамінником, зверху повісив картини.

Микола Жучков має ще одне захоплення — автомобіль "побєду".

— У 1962-му в Шепетівці купив. Тоді стояв у черзі на "волгу", а вони саме почали дорожати. Друг порадив купити "побєду", беушну. Узяв машину з рук, 1955-го року випуску. Такого сірого кольору. Стільки вона від"їздила! І досі на ній на дачу їжджу.

Зараз ви читаєте новину «Микола Жучков розмалював стіни своєї квартири». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути