Ексклюзиви
Понеділок, 02 лютого 2009 17:14

Ігор Майстерук пише двома руками одночасно

Автор: фото: Михайло ПЕРКОВ
  Народний умілець Ігор Майстерук із 1991 року живе сам у місті Меджибіж на Хмельниччині
Народний умілець Ігор Майстерук із 1991 року живе сам у місті Меджибіж на Хмельниччині

Найбільшу кімнату своєї хати в місті Меджибіж на Хмельниччині 46-річний Ігор Майстерук переобладнав під майстерню.

— Цього козака зробив, коли голодав десять днів, — показує на портрет вусатого запорожця з шаблею в руці. — Під брамою фортеці в мене був бар. Новий директор заповідника заборонив мені оренду й не сплатив затрат. А я туди вклав стільки грошей! Вирішив голодувати. Був у такому стані, що ладен був звернутися до чорта.

Вироби з соломи Ігор почав майструвати після травми — на екскурсії меджибізьким замком упав з 11-метрової висоти:

— Я про діру знав, але трохи випив та й забувся. Отямився вже в лікарні: струс головного мозку, переломи рук, ребер, стегна та травматичний удар серця. Вісім місяців пролежав на розтяжках, з лікарні вийшов через рік і два місяці. З дружиною Оленою розвівся. Вона ніби мене підтримувала, але мала й інші стосунки. Я втратив адреналінову залежність від жінки. Після цього почав писати двома руками одночасно. Причому лівою виходить дзеркальне відображення написаного правою рукою.

Каже, зробив понад сотню робіт. На стінах у майстерні не більш як три десятки.

— Влада використовує мене як контрацептив. Коли приходить пора звітності, їм же немає чого показати. От і звертаються до мене. Недавно депутат облради видурив копію Михайлівського Золотоверхого собору. Я там навіть скопіював зовнішні ікони. Вони в мене вийшли два на три міліметри. Обіцяв знайти роботу, допомогти з замовленнями. А згодом через помічника передав 300 гривень — рамка менше коштує. Інший чиновник також забрав кілька картин. Теревенив, що покаже міністрові культури, обіцяв 3 тисячі доларів дати.

Я втратив адреналінову залежність від жінки

На один квадратний метр виробу Майстерук витрачає до 20 год. праці:

— За день корова може перетоптати стільки тієї соломи, що мені вистачило б на рік. Ріжу, прасую солому праскою, клею, припалюю, фарбую по 16 годин на день. За 8–10 днів такого марафону виснажуюся до останнього. Найбільша моя робота — "Фортеця у стилі Вальтера Скотта" — зайняла 700 годин чистої праці.

Учнем Ігор кілька років грав у шкільному оркестрі. 1987-го зібрав групу музикантів.

— Грали по весіллях, заробляли від 300 до 800 рублів. Я познайомився із Сашком Пономарьовим — за нього дядько попросив. Саша тоді навчався у Хмельницькому музучилищі. Нас було 5–6 музикантів: труба, тромбон, гітара, барабани. Я грав на саксофоні, а Саша — на іоніці. Пономарьов по весіллях горілки не пив, казав, що в нього екзамени. Зате в місцевих бабусь просив гарячого молока. Зимою позастромлює під попу електрогрілок — лише дроти сторчать. А люди думають, що то від апаратури.

1962, 17 червня — Ігор Майстерук народився у м. Меджибіж Летичівського р-ну на Хмельниччині в сім"ї інженера зв"язку та головного бухгалтера

1981–1983 — служив у внутрішніх військах під Москвою

1985 — одружився з Оленою Гливінською, народився син Євген; у міліції викладає рукопашний бій

1986 — за 800 карбованців придбав чехословацький "Суперкласік"

1987–1988 — грав по весіллях із Олександром Пономарьовим

1990 — упав з 11-метрової висоти під час екскурсії меджибізьким замком

1991 — розлучився, почав майструвати вироби із соломи

Зараз ви читаєте новину «Ігор Майстерук пише двома руками одночасно». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода