
Продавець зооринку в Шанхаї везе на базар партію декоративних кроликів. У Китаї стало модно тримати їх удома 2011 року, коли за східним календарем святкували рік кроля.
— Кролики живуть три-п'ять років, — каже продавець Лі Янг. — Тому мода на них не мине найближчі два роки. Дітям вони подобаються більше за котів і хом'яків, бо люблять барабанити лапами, смішно скачуть по кімнаті. Їх можна дресирувати. У мого знайомого кролик сам дістає яблука з кошика, навчився стрибати через ліжко, коли дзвонить будильник. Вони чистоплотні тварини. Їх легше за котів навчити ходити в туалет.
У китайських ресторанах кролятину видають за м'ясо котів. У меню пишуть "страва із м'ясом маленького тигра". Готують їх при клієнтах на пересувному грилі. Відвідувачам показують тушки кролів, у яких на лапках залишилося хутро.
У підпільних майстернях Китаю шкурки кроликів підробляють під хутро норки або шиншили. Їх фарбують, підстригають, вищипують, щоб ворсинки були різної довжини. Аби шкіра була м'якша, її довше вимочують. Вироби із такого хутра швидко зношуються й псуються. Підробку може відрізнити тільки професіонал.
Коментарі