Ексклюзиви
четвер, 27 липня 2006 19:34

"Чому це сталося не на барикадах?"

  1990 року Ніла Крюкова два тижні провела на центральній площі Києва під час ”революції на граніті”
1990 року Ніла Крюкова два тижні провела на центральній площі Києва під час ”революції на граніті”

Ось уже два тижні народна артистка України Ніла Крюкова, 63 роки, перебуває у реабілітаційному центрі "МедАрт" у Києві. У неї тяжкий стан. Після такої травми, яку отримала Крюкова, — перелом шийного відділу хребта із забиттям спинного мозку — виживають одиниці. 13 липня завдяки чотиригодинній операції лікарям вдалося врятувати життя Ніли Валеріївни.

— Це не людина, а згусток енергії, — каже про маму 38-річна донька Крюкової Мирослава Барчук. — Коли її забирала "швидка", вона тільки вимовила: "Чому це сталося не на барикадах?!"

Ніла Крюкова — уродженка села Попівка на Кіровоградщині. Після закінчення Київського театрального інституту працювала в театрі "Слово", при Спілці письменників. Покійний актор Іван Миколайчук був хрещеним батьком її доньки.

1981-го, разом із Галиною Менкуш, Крюкова підготувала моновиставу за романом у віршах Ліни Костенко "Маруся Чурай". За тиждень до прем"єри її почали тягати по інстанціях, питали: "Хто напоумив?" Перенесли прем"єру з філармонії до Будинку культури заводу "Арсенал". Зал був переповнений.

1986 року пані Ніла одна з перших виступала в Чорнобилі після аварії. 1990-го два тижні провела на центральній площі Києва під час "революції на граніті".

Крюкова 43 роки працює у філармонії. Як народній артистці, їй наприкінці 80-х дали квартиру на Печерську. У ній вона і живе — з донькою та 14-річним онуком Іваном. Часто буває на дачі, в селі Івановичі, за 12 км від Києва.

У день трагедії була на дачі з онуком і його 16-річним товаришем Ярославом. Той — сирота, часто у них гостює. Вранці хлопці пішли по молоко, а коли повернулися — застали її лежачою в квітнику. Артистка вирішила присісти на дитячу гойдалку, але, не втримавшись, упала.

Донька каже, що "швидка" прибула тільки через 4 години. По дорозі ставили крапельницю, бо пані Ніла не могла дихати.

— Коли зателефонували, я була на ефірі, — згадує донька артистки Мирослава, яка працює на "5 каналі". — Вибігла прямо в ефірному одязі.

Операцію Нілі Крюковій зробив учень колишнього міністра охорони здоров"я Миколи Поліщука Олексій Ісаєнко. Поліщук особисто його про це попросив. Лікарі попередили рідних, що у хворої — мало шансів.

— Але, слава Богу, спинний мозок виявився не розірваним, — каже Мирослава.

Крюкова лежить в одномісній палаті. У неї — параліч, їй важко дихати. Щоб розробити легені, Ніла Валеріївна весь час співає.

— Хотіла їй приймач принести, вона любила слухати "Радіо Ера", — розповідає донька. Але відмовилася.

— Не хочу чути, що в країні зараз твориться. Бо не одужаю.





Ми з Нілою познайомилися дуже давно, на зйомках фільму "Пропала грамота" в 1972-му. Я її дуже люблю.   Відвідую Нілу в лікарні, допомагаю матеріально, замовила за неї молитви у Феодосійській церкві. Вона — молодчина, не здається. Лежить, читає Ліну Костенко, сміється, навіть жартує.


Ніна Матвієнко, 58 років, народна артистка

Нілочка — подруга юності ще наша з Іваном. Завжди святкували разом Великдень і Різдво. Ця біда сталася за містом. Донька Ніли Мирослава навіть не могла на "03" додзвонитися. Я ношу Нілі овочеві страви, супчики, перетерті пюре. А ще вона дуже любить мої цвіклі — тертий бурячок з хріном.


Марія Миколайчук, 64 роки, вдова актора Івана Миколайчука

Вона мені дзвонила перед трагедією. Ми давно не бачилися. Я зараз на дачі, не можу садибу лишити. У мене подруг небагато. Ніла — єдина, з ким я була завжди відверта. Ми однодумці, навіть трішки землячки: вона — з Кіровограда, я з — Полтавщини, у нас "л" однакове... Навесні Ніла ще й маму поховала. Зараз подзвоню Тарасові, нехай забере мене й везе до Ніли.


Діана Петриненко, 76 років, народна артистка

Реквізити рахунку на лікування Ніли Крюкової


ПІБ отримувача: Барчук Мирослава Анатоліївна

N рахунку отримувача 26209822128

Ідентифікаційний код отримувача 2504017202

Банк отримувача АППБ "Аваль"

МФО банку отримувача 380805

Зараз ви читаєте новину «"Чому це сталося не на барикадах?"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути