— В детстве изучал созвездия, наблюдал за метеорами. Но связывать жизнь с астрономией не планировал. Как-то старший брат Иван сказал, что всегда мечтал изучать астрономию. Однако у него не получилось. Решил осуществить его мечту, — розповідав астроном Клим Чурюмов. У ніч на 15 жовтня помер у Харківській лікарні через інсульт. Мав 79 років. Зле стало в поїзді, коли їхав зі столиці на зустріч із молодими науковцями.
Клим Чурюмов досліджував рух комет. 1969-го з колегою Світланою Герасименко зробив фото комети Комас-Сола. На світлині виявили ще одну. Її назвали за іменами першовідкривачів — комета Чурюмова-Герасименко.
2004-го став директором Київського планетарію. Того ж року з французького космодрому в космос вивели міжпланетний зонд "Розетта". За 10 років він дістався комети Чурюмова-Герасименко. Посадив капсули на її поверхню. Астрономи змогли дослідити склад небесного тіла.
— После этого Клим Иванович стал всемирно известным, — говорить директор Московського планетарію Фаїна Рубльова, 65 років. — Два останні роки їздив по світу з виступами. Часто бував у Москві. Востаннє читав у нас лекції два тижні тому. Був активним і бадьорим. Називав себе щасливим, бо його багаторічна робота нарешті отримала визнання. Нарікав лише, що в Києві його здобутки не оцінили.
Клим Чурюмов писав вірші для дітей. Видав кілька поетичних збірок.
Поховали астронома на Байковому кладовищі.
Коментарі