Четвер, 26 березня 2020 05:05

Яну Униченко поховали у весільній сукні

Автор: my.rv.ua
  Яна ­Униченко раніше жила на Донбасі. До Здолбунова на Рівненщині переїхала на початку воєнних дій. Там відкрила школу живопису
Яна ­Униченко раніше жила на Донбасі. До Здолбунова на Рівненщині переїхала на початку воєнних дій. Там відкрила школу живопису

У місті Здолбунів на Рівненщині 17 березня поховали художницю 33-річну Яну УНИЧЕНКО. Не вилікувалася від двостороннього запалення легень.

— Яна впродовж двох років мала проблеми зі здоров'ям, — говорить журналістка і волонтер 42-річна Валентина Ілліна. — Будь-які інфекційні хвороби ставали для неї випробуванням. У неї ж хребет викривлений. Затискав частину легень, тому вони деформувалися і погано функціонували. Все її життя було на межі. Яна регулярно терпіла біль, але ніколи не скаржилася.

З дитинства мала першу групу інвалідності.

— При своїх природних вадах ніколи не комплексувала. Уміла позувати на камеру. Залюбки робила селфі, з усіма фотографувалася, — розповідає Валентина. — До останнього вчилася і самовдосконалювалася. Хотіла стати коуч-тренером. Бралася за все. Пишалася собою, що не сиділа на місці, а весь час рухалася.

Яна Униченко родом із міста Ровеньки Луганської області. До Здолбунова переїхала на початку воєнних дій.

У місцевому будинку культури організувала школу живопису для дорослих і дітей. Розмальовувала українськими пейзажами під'їзди житлових будинків. Розписала стіни обласного опікового центру, ­Націо­нального університету водного господарства та природокористування.

— У нашому місті Яна стала однією з перших переселенців, — говорить Валентина Ілліна. — Відтоді поневірялася по квартирах. Неодноразово з нею оббивали пороги владних кабінетів із проханням надати житло, хай не в місті, а поблизу. Та нас так і не почули.

Поховали Яну Униченко в Здолбунові.

— Яну ховали у весільній сукні. Усім присутнім роздавали коровай, — каже Ілліна. — Вона мріяла про заміжжя та дітей. Не раз про це говорила.

Зараз ви читаєте новину «Яну Униченко поховали у весільній сукні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода