Якщо ж вас затримують як підозрюваного у скоєнні злочину, хай ваші рідні про всяк випадок зателефонуюЯкщо ж вас затримують як підозрюваного у скоєнні злочину, хай ваші рідні, про всяк випадок, подзвонять за номером "102" і скажуть, що вас затримали незаконно - це вже буде мить фіксації, з якої розпочнеться відлік попереднього затримання. Його термін за законом - три доби.
Приходити за вами з 23.00 до шостої ранку ніхто не має права. Якщо до вас постукають опівночі, не відчиняйте дверей.
2. "Кіпіш" не допоможе. Iнодi люди дають привід застосувати щодо себе силу і притягнути за опір працівникам міліції, тобто здiймають "кiпiш". – тобто, "пiднiмають кiпiш",
Якщо вам показали постанову слідчого про ваше затримання у зв"язку з кримінальною справою, уважно прочитайте її. Там має бути вказано: в якій саме справі вас затримують, коротко про цю справу і вашу роль у злочині. Якщо є така постанова, ви не зміните ситуаціїв рамках кримінальної справи, уважно прочитайте її. Там повинно бути вказано: у якій саме справі вас затримують, коротко про цю справу і ваша роль у злочині. Якщо є така постанова, ви нічого не поправите дзвінками знайомим впливовим людям.
За три доби, коли в суді вирішуватимуть питання про запобіжний захід, хороша поведінка вам допоможе. Обираючи його, суд не розслідуватиме суть справи, а буде лише оцінюватиЧерез три доби, коли в суді вирішуватиметься питання про запобіжний захід, хороша поведінка вам допоможе. Обираючи його, суд не лізе у суть справи, а лише оцінює вашу особу. Ви маєте бути білим і пухнастим, а не скандалістом - тоді можна сподіватися, що вас відпустять під підписку про невиїзд.
3. Вимагайте адвоката. Працівники міліції часто кажуть: "Вам зараз не потрібен адвокат, він не допоможе, це формальність" або: "Ну де ви візьмете адвоката о першій ночі?". Тобто "розводять клієнта на слюнтявку". У моїй практиці були випадки, коли люди, начебто морально підготовлені до таких подій, досить забезпечеговорять: "Вам зараз не треба адвокат, він не допоможе, це формальність" або: "Ну де ви візьмете адвоката о першій ночі?" Тобто, "розводять клієнта на слюнтявку". У моїй практиці були випадки, коли люди начебто морально підготовлені до таких подій, не бідні та з освітою, під натиском відмовлялися від адвоката.
Якщо ви відповісте: "Потрібен адвокат", вони зобов"язані надати його протягом доби. Нехай і вночі шукають - це не ваша проблема. Їхні "мусорськi" адвокати з"являються за 15 хвилин. На 100 відсотків таким не можна довіряти і краще від них відмовитися. Крiм того, що ви маєте право отримати бажаного захисника, можете залишитися з ним наодинці - пошепотітися.
Якщо затримання сталося не вдома, наполягайте, щоб про ваше місцеперебування негайно повідомили сім"ю. Ця законна вимога є обов"язком правоохоронців. Слідству невигідно, щоб родичі допомогли вам з адвокатом. Це істотний механізм психологічної обробки: час без адвоката - це їхній час, а щойно з"явиться захисник,важливий важіль психологічної обробки: час без адвоката - це їхній час, а з моменту появи захисника він починає працювати на вас.
4. Обшук починається з пропозиції
Коли речі, які вилучають, належать не вам, а вашій дружині, дітям, батькам - заявіть про це вЯкщо речі, що вилучаються, належать не вам, а вашій дружині, дітям, батькам - заявляйте про це у протоколі виїмки. Тоді родичі зможуть повернути собі те, що не стосується кримінальної справи. Щоб забрати комп"ютери - потрібна ухвала суду щодо зняття інформації з електронних носіїв.
5. Не купуйтеся на "свідка"
Затриманого зобов"язані ознайомити з його правами, і перше з них - право мовчати. Затриманий може "піти в отказ", тобто взагалі не відповідати на запитання, пославшись на статтю 63 Конституції. Аби обійти її, вам скажуть, що ви - свідок і не можете відмовитися. За відмову свідчити в цій якості передбачено кримінальну відповідальність. Вас забрали до райвідділку, тобто вже затримали, а допитати хочуть як свідка. Так i трапляється, що о другій ночі людина слухняно відповідає як свідок, а вже о третій виявляється підозрюваною. Вони вичавили все, що їм було– право мовчати. Затриманий може "піти в отказ", тобто взагалі не відповідати на запитання, пославшись на 63 статтю Конституції. Аби обійти її, вам скажуть, що ви - свідок, і не можете відмовитися. За відмову свідчити в цій якості передбачена кримінальна відповідальність. Вас забрали у райвідділ, тобто вже затримали, а допитати хочуть як свідка. Так i трапляється, що о другій ночі людина слухняно відповідає як свідок, а вже о третій вияляється підозрюваною. Вони вичавили все, що їм треба, а потім поміняли "шапку", і протокол допиту свідка перетворився на допит підозрюваного.
6. Усі скарги вносьте у протокол
У протоколі має бути зафіксований весь негатив: мене схиляли до відмови від захисту треба вносити весь негатив: мене схиляли до відмови від адвоката або нав"язували конкретного адвоката, лякали статтею за відмову давати пояснення тощо.
Якось до мене звернувся клієнт: "Що робити? Примушують звести наклеп на людину". Кажу: "Вписуйте у протоколБув випадок, дзвонить клієнт: "Що робити - мене примушують звести наклеп на людину?" Я кажу: "Вписуйте у протокол затримання - там є графа: заяви затриманого".
Не забудьте про компенсацію
Вам не змогли висунути обвинувачення - отже, затримання має завершиувінчатися постановою про відмову в порушенні кримінальної справи. Вона потрібна, щоб потім через суд спробувати отримати компенсацію за незаконне затримання та перебування під вартою.
Коментарі