пятница, 11 декабря 2009 14:54

Вас можуть затримати лише на три години

 
1. Пам"ятайте про три години. Буває так: патрульно-постова служба забирає людину ввечері з вулиці, кидає в "обіз"янник" (камера для затриманих у відділку міліції. - "Країна"), і там вона сидить до ранку. Наступного дня з"являється відповідальний працівник міліції, і людей висмикують із клітки та складають на них адміністративні протоколи, фіксуючи факт правопорушення заднім числом. Але затримати за підозрілу поведінку чи за прикметами, які збіглися з орієнтовними, чиенні міліції. - "Країна"), і там вона сидить до ранку. Наступного дня з"являється відповідальний працівник міліції, і затриманих висмикують з клітки та складають на них адміністративні протоколи, фіксуючи факт правопорушення заднім числом. Але затримати за підозрілу поведінку чи за прикметами, які збіглися з орієнтуванням, чи, якщо ви не сподобалися міліціонерам, можна лише на 3 години. Тому важливо зафіксувати точний час, коли вас позбавили прав. Перепишіть номер посвiдчення та інші данi того, хто вас затримує, поцікавтеся підставами. Якщо це адміністративне затримання, треба вимагати, щоб зазначили точний час у журналі затриманих і вказали його в адміністративному протоколі. Якщо правоохоронцям начхвнесли точний час до журналу затриманих і вказали його в адміністративному протоколі. Якщо міліціонерам плювати на ці 3 години і вас не відпускають, пишіть cкаргу начальниковi міліції.

Якщо ж вас затримують як підозрюваного у скоєнні злочину, хай ваші рідні про всяк випадок зателефонуюЯкщо ж вас затримують як підозрюваного у скоєнні злочину, хай ваші рідні, про всяк випадок, подзвонять за номером "102" і скажуть, що вас затримали незаконно - це вже буде мить фіксації, з якої розпочнеться відлік попереднього затримання. Його термін за законом - три доби.

Приходити за вами з 23.00 до шостої ранку ніхто не має права. Якщо до вас постукають опівночі, не відчиняйте дверей.

2. "Кіпіш" не допоможе. Iнодi люди дають привід застосувати щодо себе силу і притягнути за опір працівникам міліції, тобто здiймають "кiпiш". – тобто, "пiднiмають кiпiш",

Якщо вам показали постанову слідчого про ваше затримання у зв"язку з кримінальною справою, уважно прочитайте її. Там має бути вказано: в якій саме справі вас затримують, коротко про цю справу і вашу роль у злочині. Якщо є така постанова, ви не зміните ситуаціїв рамках кримінальної справи, уважно прочитайте її. Там повинно бути вказано: у якій саме справі вас затримують, коротко про цю справу і ваша роль у злочині. Якщо є така постанова, ви нічого не поправите дзвінками знайомим впливовим людям.

За три доби, коли в суді вирішуватимуть питання про запобіжний захід, хороша поведінка вам допоможе. Обираючи його, суд не розслідуватиме суть справи, а буде лише оцінюватиЧерез три доби, коли в суді вирішуватиметься питання про запобіжний захід, хороша поведінка вам допоможе. Обираючи його, суд не лізе у суть справи, а лише оцінює вашу особу. Ви маєте бути білим і пухнастим, а не скандалістом - тоді можна сподіватися, що вас відпустять під підписку про невиїзд.


3. Вимагайте адвоката. Працівники міліції часто кажуть: "Вам зараз не потрібен адвокат, він не допоможе, це формальність" або: "Ну де ви візьмете адвоката о першій ночі?". Тобто "розводять клієнта на слюнтявку". У моїй практиці були випадки, коли люди, начебто морально підготовлені до таких подій, досить забезпечеговорять: "Вам зараз не треба адвокат, він не допоможе, це формальність" або: "Ну де ви візьмете адвоката о першій ночі?" Тобто, "розводять клієнта на слюнтявку". У моїй практиці були випадки, коли люди начебто морально підготовлені до таких подій, не бідні та з освітою, під натиском відмовлялися від адвоката.

Якщо ви відповісте: "Потрібен адвокат", вони зобов"язані надати його протягом доби. Нехай і вночі шукають - це не ваша проблема. Їхні "мусорськi" адвокати з"являються за 15 хвилин. На 100 відсотків таким не можна довіряти і краще від них відмовитися. Крiм того, що ви маєте право отримати бажаного захисника, можете залишитися з ним наодинці - пошепотітися.

Якщо затримання сталося не вдома, наполягайте, щоб про ваше місцеперебування негайно повідомили сім"ю. Ця законна вимога є обов"язком правоохоронців. Слідству невигідно, щоб родичі допомогли вам з адвокатом. Це істотний механізм психологічної обробки: час без адвоката - це їхній час, а щойно з"явиться захисник,важливий важіль психологічної обробки: час без адвоката - це їхній час, а з моменту появи захисника він починає працювати на вас.

4. Обшук починається з пропозиції. Уявіть ситуацію: вночі до вас приходять людей зо 20 з понятими і починають господарювати у вашому помешканні. Для вас це - шок. Вони роблять обшук і виїмку. Зупинити це неможливо, але процедура має починатися з пропозиції видати речові докази й заборонені предмети. У постанові слідчого про здійснення виїмки має бути зазначено, які конкретно предмети у вас мають намір шукати, і лише вони підлягають вилученню. Правоохоронці не мають права просто порпатися у ваших речах. Хоча нерідко метуть усе підряд, і потім ваше майно може роками перебувати вночі завалюють до вас чоловік із 20 з понятими і починають господарювати у вашому помешканні. Для вас це – шок. Вони роблять обшук і виїмку. Зупинити це не можна, але процедура повинна починатися з пропозиції видати вам речові докази і заборонені предмети. У постанові слідчого про проведення виїмки має бути вказано, які конкретно речі у вас мають намір шукати, і лише їх можна вилучати. Вони не мають права просто ритися. Хоча часто метуть усе підряд, і потім ці речі роками перебувають у чужому користуванні.

Коли речі, які вилучають, належать не вам, а вашій дружині, дітям, батькам - заявіть про це вЯкщо речі, що вилучаються, належать не вам, а вашій дружині, дітям, батькам - заявляйте про це у протоколі виїмки. Тоді родичі зможуть повернути собі те, що не стосується кримінальної справи. Щоб забрати комп"ютери - потрібна ухвала суду щодо зняття інформації з електронних носіїв.

5. Не купуйтеся на "свідка". Інколи до моменту прибуття адвоката затриманий встигає "злити" всю інформацію. Потім розуміє, що його обдурили. Люди думають, що як свідки можуть казати всеговорити все, що завгодно. Це найтрагічніша помилка.

Затриманого зобов"язані ознайомити з його правами, і перше з них - право мовчати. Затриманий може "піти в отказ", тобто взагалі не відповідати на запитання, пославшись на статтю 63 Конституції. Аби обійти її, вам скажуть, що ви - свідок і не можете відмовитися. За відмову свідчити в цій якості передбачено кримінальну відповідальність. Вас забрали до райвідділку, тобто вже затримали, а допитати хочуть як свідка. Так i трапляється, що о другій ночі людина слухняно відповідає як свідок, а вже о третій виявляється підозрюваною. Вони вичавили все, що їм було– право мовчати. Затриманий може "піти в отказ", тобто взагалі не відповідати на запитання, пославшись на 63 статтю Конституції. Аби обійти її, вам скажуть, що ви - свідок, і не можете відмовитися. За відмову свідчити в цій якості передбачена кримінальна відповідальність. Вас забрали у райвідділ, тобто вже затримали, а допитати хочуть як свідка. Так i трапляється, що о другій ночі людина слухняно відповідає як свідок, а вже о третій вияляється підозрюваною. Вони вичавили все, що їм треба, а потім поміняли "шапку", і протокол допиту свідка перетворився на допит підозрюваного.

6. Усі скарги вносьте у протокол. Адвокати часто отримують протоколи, підписані без зауважень, хоч насправді в людини можуть бути численні усні претензії. Будь-що слід обов"язковоа насправді в людини є купа усних претензій. Будь-що треба читати, перш ніж підписувати.

У протоколі має бути зафіксований весь негатив: мене схиляли до відмови від захисту треба вносити весь негатив: мене схиляли до відмови від адвоката або нав"язували конкретного адвоката, лякали статтею за відмову давати пояснення тощо.

Якось до мене звернувся клієнт: "Що робити? Примушують звести наклеп на людину". Кажу: "Вписуйте у протоколБув випадок, дзвонить клієнт: "Що робити - мене примушують звести наклеп на людину?" Я кажу: "Вписуйте у протокол затримання - там є графа: заяви затриманого".

Не забудьте про компенсацію. Типовий сценарій: вас затримали на три доби, вимагали гроші, знущалися, принижували, потім - відпустили. Якщо ваша реакція на це: "Фух, усе добре, що добре закінчується", - вона хибна.а ситуація: вас затримали на три доби, вимагали гроші, знущалися, принижували, потім - відпустили. Якщо ви кажете: "Фух, усе добре, що добре закінчується" - це не правильно.

Вам не змогли висунути обвинувачення - отже, затримання має завершиувінчатися постановою про відмову в порушенні кримінальної справи. Вона потрібна, щоб потім через суд спробувати отримати компенсацію за незаконне затримання та перебування під вартою.

Сейчас вы читаете новость «Вас можуть затримати лише на три години». Вас также могут заинтересовать свежие новости Украины и мировые на Gazeta.ua

Комментарии

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосов: 1
Голосование Как вы обустраиваете быт в условиях отключения электроэнергии
  • Приобрели дополнительное оборудование для жилья для энергонезависимости
  • Подбираем оборудование и готовимся к покупке
  • Нет средств на такое, эти приборы слишком дорогие
  • Есть фонари и павербанки для зарядки гаджетов, нас это устраивает
  • Уверены, что неудобства временные и вскоре правительство решит проблему нехватки электроэнергии.
  • Наше жилище со светом, потому что мы на одной линии с объектом критической инфраструктуры
  • Ваш вариант
Просмотреть