Фігуру футбольного воротаря Баннікова плутають із президентом США Трампом
1Воскову фігуру голови Центральної Ради Української Народної Республіки Михайла Грушевського виготовили однією з перших. Зобразили сидячим – начебто пише. Спочатку поставили у фойє музею. Відвідувачі думали, що він – живий. Якось жінка похилого віку кілька хвилин зверталася до Михайла Сергійовича. Потім говорила: "Образилася на вашого адміністратора. Навіть голови в мій бік не повернув".
2Коли створювали фігуру журналіста Миколи Вересня, він у майстерню приїжджав регулярно, як на роботу. Щоразу – з іншим настроєм. Балакучий, сидіти мовчки не міг. Через це його міміка постійно змінювалася. Скульптор передавав одні емоції, а наступного дня на обличчі Вересня – зовсім інші. Майстру постійно доводилося переробляти. Мучився півроку. Після цього зрозуміли: фігури треба ліпити з фотографій. А героя запрошувати лише раз – щоб скульптор із натури підправив те, що потрібно.
3Фігуру актриси Маргарити Кринициної зробили в образі Проні Прокопівни. грала цю роль у фільмі "За двома зайцями". На початку 2000-х двічі приїздила подивитися на свою копію. Та їй сподобалася – крутилася біля неї і сяк, і так. На кілька хвилин відходила вбік, щоб із кимось поговорити, – і знову поверталася. Казала: "Моя лапочка! І носик у тебе гарний, і родимка". Раділа, що про неї пам'ятають. Маргарита Василівна лишилася сама: чоловіка поховала, а донька переїхала в Росію. Перед смертю їй важко було пересуватися. Піднятися сходами допомагали працівники музею. Але Маргарита Василівна була дуже ефектною – в гарній сукні й капелюшку.
4Фігура американської поп-співачки Брітні Спірс важить найбільше – 20 кілограмів. Стала найдорожчою з колекції, бо повністю зроблена з воску. В інших з цього матеріалу – лише голова. Додавали у нього спеціальні добавки, щоб не танув при 40-градусній спеці й не тріскався при сильному морозі. Про пропорції тіла співачки дізнавалися з інтернету, там знайшли і розмір її бюсту. Голову, тулуб, руки й ноги відливали окремо.
5На початку 2000-х до нас приїхав перший президент Леонід Кравчук. Мали заміряти відстань між його очима, аби на восковій фігурі зберегти всі пропорції. Леонід Макарович прибув з охоронцем. Скульптор підніс до очей президента спеціальний прилад, подібний до циркуля. Охоронець стояв по стійці струнко. Раптом почав переминатися з ноги на ногу, на його лобі виступили краплі поту. Видно було, переживає за шефа. Коли майстер відійшов від Кравчука, охоронець голосно полегшено видихнув. Фігуру вбрали в подарований Леонідом Макаровичем одяг – від модельєра Михайла Вороніна.
6Фігуру футбольного воротаря Віктора Баннікова відвідувачі плутають з американським президентом. Вигукують: "О, вже і тут Трампа поставили!"
7Воскова копія президента-втікача Віктора Януковича вдягнута найдорожче. Заміри їздили робити в його кабінет, коли був прем'єр-міністром. Фігуру затверджували помічники Януковича. Коли вперше подивилися на неї, сказали: "Щось Віктор Федорович надто худорлявий вийшов. У нього більші щоки". Довелося розтоплювати віск і розширювати обличчя. Одяг для фігури привіз чоловік зі свити Януковича: костюм "Бріоні", взуття зі шкіри крокодила. Шкарпетки, сорочка і краватка були новими, з етикетками.
8Найскладніше було підібрати взуття письменнику Михайлу Булгакову. Ніяк не могли знайти чоботи, які чоловіки носили на початку ХХ століття. Їздили на секонд-хенди й блошині ринки. На вулиці запитували літніх людей, чи бува у них чогось не лишилося з часів молодості. За кілька місяців у музей бабуся принесла старі поношені чоботи: "Їх мій батько носив. Оце знайшла. Коли несла на смітник, знайому зустріла. Каже, ваш музей такі по всьому Києву шукає". Грошей не просила. Раділа, що взуття згодилося. У руки Булгакову вклали сигарету "Сальве" Одеської тютюнової фабрики – він такі курив. Це були перші з фільтром. Купили в кіоску – 20 років тому їх ще випускали.
9Гімнастку Лілію Подкопаєву зробили 16-річною. У цьому віці вона виграла золоту медаль на Олімпійських іграх в американській Атланті. Принесла нам одяг, в якому отримувала нагороду, – спортивний костюм і кросівки. Спитав: "А медаль?" Дала на кілька днів. За цей час зробили її воскову копію.
10Плавчиню Яну Клочкову посадили поруч із журналістом Дмитром Гордоном. Розмістили фігури так, ніби вона прийшла до нього на передачу. З Яни всі заміри знімали в неї вдома, з Дмитра – на роботі. Найважче було з його зачіскою. Він тоді "їжачок" носив. Кожну волосинку пастижер вживлював у воскову голову спеціальним інструментом. Сидів за цим заняттям три тижні.
Коментарі