Середа, 20 січня 2021 22:26

Єдине місце у Львові, з якого видно китайську стіну

Одне з найдавніших картографічних зображень у Львові міститься під склепінням Гарнізонного храму Святих апостолів Петра і Павла. Це фреска "Святий Павло – апостол народів" на склепінні біля вівтарної частини.

Храм будували на початку XVII ст. як костел Товариства Ісуса – єзуїтів. Цей орден вів активну місіонерську діяльність. Монахи проповідували не тільки в Європі, а й в Індії, Японії, Бразилії, Мексиці, на Філіппінах. Це й мала показати фреска, створена на межі 1730–1740-х моравським майстром Франциском Екштайном і його сином Себастіаном.

Автор: Тарас ЗАВАДОВСЬКИЙ
 

Біля апостола Павла зображена земна куля. Навколо неї сидять постаті, які уособлюють народи світу: індус – біля слона, араб із верблюдом, темношкірий тримає на руці папугу.

На кулі бачимо обриси трьох континентів – Європи, Африки та Азії. Австралії немає, тоді її щойно почали досліджувати. Чітких кордонів між державами не вказано. Але підписано різні території. В Європі це Portugalia, Galija, Hispania, Norvegia, Germania, Polonia, Tartaria. Окремо позначені Rusia – міститься десь між сучасними Україною й Білоруссю, та Moscovia – де теперішня Росія. В Африці підписані Marocco, Barbaria, Ægyptus, Nubia, Æthiopia, Madagascar, I. S. Pauli, I. de S. Helena. В Азії – Nova Zembla, Siberia, Georgia, Arabia, Persia, Philipina та інші. Також є назви водойм – Oceanus Æthiopicus Meridionalis, Mare Tartaricum, Mare Balticor, деяких міст, гірського хребта Tibet Minus.

Над містом Pecing можна розгледіти зубчастий мур. Львів'яни жартують, що Гарнізонний храм – єдине місце в їхньому місті, з якого видно Велику китайську стіну.

В радянські часи костел єзуїтів використовували як бібліотечне сховище. 2011-го його передали греко-католицькій громаді. Почалася реставрація святині. Фреску з глобусом оновили 2017-го. Цьогоріч планують завершити роботи над іще однією фрескою Екштайнів – зображенням середньовічного Львова з оборонними мурами, дзвіницями й кам'яницями.

Зараз ви читаєте новину «Єдине місце у Львові, з якого видно китайську стіну». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 329
Голосування Яке місце посяде збірна України з футболу у відборі до Кубку світу-2022?
  • 1) перше
  • 2) друге
  • 3) третє
  • 4) четверте
  • 5) п'яте
Переглянути