Рішення Андрія Шевченка залишити посаду тренера збірної України не здивувало. Таке з ним траплялося. Влітку 2012‑го футболіст національної команди та київського "Динамо" став обличчям нашвидкуруч склепаної партії "Вперед Україна!", яку очолила Наталія Королевська. У незручному становищі опинилися керівники футбольної федерації та "Динамо". Про те, що Шевченко вже не футболіст, вони дізналися з преси.
Зараз подібна ситуація. Байки про контракт тренера з футбольною асоціацією, який несподівано закінчився в ніч на неділю, не смішні. Сотню разів до цього нам повідомляли, що тренерський штаб працюватиме за контрактом до завершення Кубка світу-2022.
Чиновникам Української асоціації футболу потрібно викручуватися з некрасивої ситуації
Найімовірніше, Андрій отримав спокусливу пропозицію з-за кордону. Зробити вигляд, що нічого не сталося, як 2012 року, не вийшло. Мусив офіційно піти. Щоправда, повідомлення про звільнення в соцмережі іноземною мовою не відповідає трудовому законодавству України. Чиновникам Української асоціації футболу потрібно викручуватися з некрасивої ситуації, в яку їх поставив Шевченко. Такий він уже є.
Рішення стосовно нового тренера ухвалюватиме президент УАФ Андрій Павелко. Невідомо, чим керуватиметься. Очевидно, кращої за Сергія Реброва кандидатури не існує. І не тому, що, за чутками, він уже домовився з Павелком.
На відміну від Шевченка Ребров пройшов справжню тренерську школу. Починав у "Динамо" одним із численних асистентів наставника, а потім двічі привів команду до чемпіонського титулу. Невипадковість успіху довів в Угорщині – зробив тамтешній "Ференцварош" чемпіоном тричі. І вивів команду до Ліги чемпіонів.
Андрій отримав спокусливу пропозицію з-за кордону
Андрію Павелку слід умовити Реброва залишити заради збірної фінансово вигідну посаду тренера нікому не відомої арабської команди. Мотивом будуть не гроші – до національної збірної кличуть не всіх!
Попередники практично не залишили новому тренеру збірної шансів на вихід до фінального етапу Кубка світу. Можна лише повторити "подвиг Фоменка", який очолив команду після Блохіна і практично з безнадійної ситуації вивів її у плейоф, де ми поступилися французам.
Чи реально це зробити Реброву або комусь іншому? Перемагати Фінляндію, Казахстан та Боснію українці зобов'язані. Нічого складного – треба тільки не тягнути до команди невідомо кого. Навесні Шевченко зненацька почав випускати на поле футболіста Судакова, побачивши в ньому глибоко захований талант. Нині гравець не потрапляє навіть до заявки на останні матчі "Шахтаря" в чемпіонаті України. І це лише один із прикладів "видатної" роботи тренерського штабу. Якщо такого не робити, шанси на друге місце і плейоф у нас зберігаються.
Навіть якщо збірну очолить найкращий тренер світу, все вирішуватиме клас наших футболістів. Він зараз такий, що розраховувати на чемпіонські титули не доводиться. Головне – працювати на совість. А коли прощатися, то робити це належно. По-українському, а не по-англійському.
Перемагати Фінляндію, Казахстан та Боснію команда зобов'язана
Якщо Андрій Шевченко очолить клуб, то на посаді навряд утримається довше, ніж до наступної весни. Потім матиме два варіанти – або чекати пропозицій, як із 2014‑го робить Олег Блохін, або піти у футбольні функціонери й там використовувати свою заслужену всесвітню славу. Раджу Шевченкові другий. Нехай порадиться про це зі своїм кумом Андрієм Павелком.
Коментарі