Ексклюзиви
Четвер, 02 грудня 2010 17:12

Метро-, ретро-, помосексуал

 

Європейські й американські публіцисти упродовж останніх років виокремили кілька типів сучасних чоловіків. Визначали за їхньою поведінкою, сексуальною орієнтацією, стилем одягу. І запропонували нові слова, що швидко ввійшли до сучасного лексикону.

 

Метросексуал - скорочення від англійського metropolitan sexual - особа сексуальної зовнішності, яка живе у великому місті. Чоловік будь-якої сексуальної орієнтації, що витрачає багато часу й грошей на догляд за своєю зовнішністю. Винахідник поняття британський журналіст Марк Сімпсон 1994 року писав: "Що менше чоловік може покластися на турботу жінки, то потрібнішою стає необхідність стежити за собою самостійно".

Ти метросексуал, якщо:

- регулярно відвідуєш салони краси, нічні клуби, фітнес-центри,

- вдягаєшся за останньою модою, читаєш журнали FHM і Cosmopolitan,

- Девід Бекхем - твій кумир.

Ретросексуал - гетеросексуальний чоловік, який дотримується традиційних романтичних поглядів на стосунки з жінками. Протиставляє себе метросексуалу, переймається своєю маскулінністю - якостями (?рисами?), які традиційно вважають чоловічими.

Ти ретросексуал, якщо:

- відчиняєш двері перед будь-якою жінкою, поступаєшся їй місцем у громадському транспорті,

- можеш упоратися з проблемами: заклеїти пробите колесо, зрубати дерево, заточити ніж,

- не любиш носити краватку, але вмієш її зав'язувати,

- цікавишся футболом, політикою й автомобілями.

Помосексуал - скорочення від англійського postmodern sexual. Уникає вживання слів "гетеросексуал", "гомосексуал", "бісексуал", що визначають сексуальні вподобання людини. 1997 року американські письменники Керол Квін і Лоуренс Шиме використали це слово в назві антології есеїв про гендер і сексуальність.

Ти помосексуал, якщо:

- не поділяєш людей на типи й категорії.

- тобі байдужа сексуальна орієнтація людини, з якою спілкуєшся,

- читаєш книжки Жака Дерріда, Мішеля Фуко і Умберто Еко.

Spurmo - абревіатура від англійського single proud unmarried man over thirty - "гордий неодружений чоловік за 30". Тед Сафран, американський журналіст The Times у травні 2008 року описав spurmo як вимираючий вид чоловіків. Це ті, кому ні з ким випити пива, піти на футбольний матч або позалицятися до жінок, бо всі його друзі завели сім'ю і весь свій час присвячують родинним справам. Одинаки за 30 працюють понаднормово і заощаджують гроші, тому можуть собі дозволити що завгодно. Хоч spurmo і гордий, але самотній й нещасний. Серед таких чоловіків - Джордж Клуні, Джек Ніколсон, Вольтер, Бетховен.

Ти spurmo, якщо:

- у тебе понад двоє похресників чи похресниць.

- ти хоч раз казав, що 15 років - не така вже й велика вікова різниця,

- згадуєш своїх колишніх на початку розмови, аби не подумали, що ти - гей.

4D-man - в перекладі з англійської - чотиривимірний чоловік. Таким терміном новий британський журнал для чоловіків Gaz7etta визначив читача, на якого розраховане видання. Це людина віком від 15 до 40 років, впевнена у собі, має пристрасті та інтереси, що важко піддаються класифікації.

Ти 4D-man , якщо:

- твої смаки змінюються щомісяця,

- не зарахоруєш себе до жодного типу сучасного чоловіка,

- читаєш журнал Gaz7etta.

Зараз ви читаєте новину «Метро-, ретро-, помосексуал». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 110
Голосування Яке місце посяде збірна України з футболу у відборі до Кубку світу-2022?
  • 1) перше
  • 2) друге
  • 3) третє
  • 4) четверте
  • 5) п'яте
Переглянути