Галі 30 років. Вона приїхала з Черкаської області. У "трубі" — переході на Майдані Незалежності — торгує два роки. Заробітки в Києві вирішила почати хоч із чогось, а знайома запропонувала місце на лотку.
Галина отримує 20 грн на день. Більше на зернятах не заробиш. Рідко коли денна каса перевищує 200 грн. Усе до копійки треба здавати хазяйці, а та вже нараховує зарплатню. Ходовий товар — арахіс та чищене гарбузове насіння. Кедрові горіхи коштують шість гривень за склянку, але купують їх рідко. На фанерному прилавку близько десяти розгорнутих торбочок, з яких Галя набирає дерев"яною чаркою солодощі та насіння. Увесь товар доставляють з Москви.
Ми розмовляємо, Галя бере зі столу пластиковий стаканчик, відсьорбує з нього і запалює цигарку.
— Ви не звертайте увагу на мій одноразовий келих з вином, це у подруги сьогодні іменини, — соромиться продавщиця.
З якого б це дива Кіркоров у "трубу" спускався
Після розлучення з чоловіком жінка пробувала працювати в супермаркетах на касі, але протрималася недовго. Каже, що дуже важко. Має восьмирічну доньку в Черкасах, яка живе у Галиних батьків. Наймає кімнату на двох із подругою.
Ніби все гаразд, єдине, що непокоїть Галину, — несправедливість з боку силових структур.
— Тут, буває, відділ по боротьбі з організованою злочинністю "зачистки" робить, то чомусь ганяють тільки нас, дрібних торговців: "конфетників", "батареєчників". А інших підприємців, на силовимірювачах, наприклад, у "трубі" не чіпають.
До весни вже недовго, тоді можна з лотком наверх піднятися.
— Тут хоч і холодно буває, і весь день на ногах, але маю багато друзів і знайомих.
Одного разу в неї купував горішки Микола Томенко і проходив поряд Філіп Кіркоров. Але щодо російського співака "горішниця" не впевнена.
— Може, то був якийсь інший кучерявий дядько в темних окулярах і пухнастій світлій шубі, — каже дівчина, — з якого б це дива Кіркоров у "трубу" спускався?
Коментарі