Бар "Салун "Салтед доґ" у містечку Хомер на Атлантичному узбережжі штату Аляска оголосили історичною пам"яткою. Будівля закладу зведена 1897 року з колод секвої. Приземкувата хата була поштовим відділенням. Згодом — школою, магазином і залізничною станцією. За часів "золотої лихоманки" золотошукачі прибували пароплавами до Хомера. Пересідали на поїзд, що курсував у глиб Аляски.
"Салун" відкрили 1957-го. У перекладі його назва означає "солоний пес".
— Пошту на Алясці розвозили собачими упряжками, — пояснює власник бару Джон Воррен, 61 рік. — "Солоний", бо кілька років по тому стався землетрус із повінню. Поштові собаки ледь не потопилися взаперті.
Нині в салуні буває чимало туристів. Вони залишають однодоларові банкноти. Підписуються на них і чіпляють на стелю або стіни.
— Траплялося, так завішали, що вікон не видно було, — продовжує Воррен. — Ми пару тисяч зняли. Цю традицію започаткував у 60-х роках місцевий пияк. Він не дочекався свого друга. Залишив йому однодоларовик на дві склянки віскі. Підписав і причепив на цвях із приятелевою кепкою, яку той забув. Тепер приїде якийсь фермер із глибинки, наприклад Алабами, та й покине долар. Щоб потім його сусід, раптом приїде на Аляску, мав за що хильнути.
Найчастіше замовляють віскі та мартіні "Солоний пес". Ціна порції — $2. Туристам продають фірмові кепки та майки по $15–35. Сувеніри приносять бару чималий дохід. Готівку на стінах, її понад $10 тис., не чіпають.
Росіяни залишають у салуні рублі. Московські турфірми влаштовують тритижневі тури з підйомом на гору Мак-Кінлі заввишки 6193 м. Ціна путівки 248 тис. руб. Це 56,8 тис. грн.
Коментарі