38-річний Олександр Паращук на ювелірній виставці в Києві обміняв срібний наперсток на дві жіночі каблучки й сережки.
– Наперсток знайшов на вулиці рік тому, – розповідає. – Кілька разів заходив до ювелірних магазинів, питав, чи обміняють. Продавці казали, що міняти срібло заборонено.
Киянка 43-річна Валентина Голубєва здала 0,5 кг срібних прикрас.
– Із молодості любила срібло. Купувала браслети, сережки, ланцюжки, – каже Валентина. – Але останнім часом їх не носила, бо вироби потемніли. Подруга підказала сходити на виставку. Тут прикраси скуповували дві фірми. Приймали 925 та 875 проб. За грам платили 8 гривень. Гору старих прикрас поміняла на три пари сережок, два браслети, кілька каблучок і ланцюжок. По вазі втратила більше половини, але не доплачувала за роботу.
– Офіційно обмін срібла в Україні заборонений. Ювелірні фірми знайшли вихід: приймаємо прикраси як лом для виготовлення нових виробів. Такого ніхто не забороняв, – розповідає столичний ювелір 39-річний Анатолій Марциновський. – Старе срібло переплавляють, очищають і знову пускають в оборот. Обмін нам вигідний. Люди збідніли і практично не купують виробів із дорогоцінних металів, а обмінюють часто. Буває, приносять дуже старі речі, де вже затерті проби. Недавно жінка здавала ложки, яким сотня років. Такі приймаємо за ціною низькопробного срібла – по 4 гривні за грам. Золото теж періодично забороняють обмінювати. Заборона триває місяць-півтора, а потім ювеліри придумують, як її обійти.
Коментарі