— Коли мені було 14 років, мама записала на перукарські курси. Вивчився, стриг людей за 15–20 гривень. Вистачало, щоб пригостити друзів, — розповідає 28-річний Дмитро Верховецький із Миколаєва. Відкрив у столиці мережу барбершопів — перукарень для чоловіків.
— Після школи вступив до столичного університету культури. Паралельно пішов працювати в салон краси. Мою роботу побачив Нікіта Шмельов, який відкрив у Києві першу перукарню для чоловіків. Запропонував працювати в нього. Всі мої уявлення про роботу в таких закладах були з модних журналів. Тому приходив до перукарні в костюмі, білій сорочці. Клієнти думали, що я іноземець. Записувалися до мене. Звичайний майстер обслуговував 6–8 осіб за день. Я стриг по 10–12.
За два роки набув досвіду. Зі знайомим вирішили відкрити власну чоловічу перукарню, назвали "Фрізор". У справу вклали 50 тисяч гривень. Орендували приміщення на вулиці Пушкінській. Спочатку працювали удвох, у перукарні навіть не було адміністратора. Крім стрижок, кожен займався просуванням бізнесу. Тарас робив фото і відео. Я розвивав сторінки в соцмережах. Щоб про нас більше знали, знімали багато відео. Наприклад, як стригти бороду вдома. Гарною рекламою була безкоштовна стрижка в автомобілі. Він працює, як виїзна перукарня. Люди пробують стригтися, потім йдуть до салону. Влаштовуємо такі акції щомісяця.
Другий барбершоп відкрили через рік. Тоді підвернулося гарне приміщення за невелику ціну. У знайомого раніше там була кав'ярня, але справа не пішла. Він запропонував орендувати 100 квадратних метрів за 12 тисяч гривень на місяць. Партнер не повірив в успіх проекту, тому бізнес повністю перейшов до мене, — продовжує Дмитро.
Перукарня для чоловіків окупиться за дев'ять місяців. Усі майстри проходять стажування від двох тижнів до кількох місяців. Стрижка у молодшого спеціаліста коштує 50 гривень. Якось були підняли ціну до 100 і зрозуміли, що втратили 70 відсотків клієнтів. Тоді повернули вартість назад. Мені вигідно, щоб працівники швидше проходили стажування. Стрижка в майстра коштуватиме 300–700 гривень. Усе залежить від складності. Сучасні зачіски деталізовані, мають чіткі переходи. В Україні перукарська майстерність зараз на високому рівні.
Коли працював у салонах краси, зрозумів, що дизайнерське світло незручне для роботи. Часом отримуєш лише тіні на потилиці чи маківці. Один із фотографів порадив ставити настільну лампу спереду і ззаду від клієнта. Стало зручніше. Але в процесі роботи зрозумів, що потрібна стаціонарна система над кожним кріслом. Розробив таку сам. Постійно змінював і вдосконалював. Керувати нею можна з мобільного телефону. Коштує 5 тисяч гривень. Зараз замовляють мої системи по всьому світі. Останню відправили до Італії.
За п'ять років відкрив мережу барбершопів. Продаю права на бізнес по Україні та закордон. Недавно почали працювати з колишнім бійцем АТО. Він мав трохи заощаджень, вирішив вкласти гроші в свою справу. Відкрив чоловічу перукарню в Житомирі, готується відкрити ще один заклад у Хмельницькому. Маємо три закордонні перукарні. Щоб почати бізнес, треба вкласти 20–35 тисяч доларів. За ці гроші орендуємо приміщення, привозимо меблі, кладемо дерев'яну підлогу. Даємо власнику ноутбук і програму для запису клієнтів.
Зароблені гроші вкладаю у розвиток свого бізнесу. Поки не маю ні машини, ні власного житла.
Коментарі