2009-го зі скаргами на дії банків до асоціації антиколекторів і правозахисників "Ваша надія" звернулося 25 тис. громадян. Із початку 2010 року — 5 тис.
Громадська організація склала десятку фінустанов, на які скаржаться найчастіше. На першому місці — "Плюс банк". Він співпрацює з шістьма колекторськими компаніями, які допомагають вибивати борги, за даними антиколекторів. Також у списку — "Приватбанк", "Акцент-банк", "Укргазбанк", "Надра банк", "Віейбі банк", "Ренесанс капітал", "Дельта банк", "Альфа-банк" і "Мегабанк".
— Ми враховували факти, коли фінустанови підключають до вибивання боргів колекторські компанії, цим порушують конституційні права громадян, відмовляються йти на поступки позичальникам, не повертають депозити, — пояснює Федір Олексюк, 38 років, голова асоціації. — За рік ми набули чималого досвіду.
— Якщо справу ведуть антиколектори і вона доходить до суду, в 70 процентах випадків банк іде на мирову угоду. Бо багато договорів з нашою допомогою визнали недійсними. Позичальники, які мали валютні борги, подавали позов до суду про визнання договору недійсним. Бо він суперечить законодавству країни. Позичальник повертав банку лише суму, котру взяв. А банк повертав позичальнику пеню, штрафи та відсотки.
Найлояльніші до боржників "Райффайзен банк Аваль" та Ощадбанк, прийшли до висновку у "Вашій надії".
Коментарі