середа, 16 вересня 2009 17:33

Найбільший дохід приносять банківські вклади в золотих зливках

Золотий ланцюжок завважки 1,5 г жителька столичного житломасиву Відрадний 26-річна Юлія купила за 496 грн.

— Це найдешевший, який удалося знайти, — каже вона. — Об"їздила багато магазинів. Хотіла придбати тоненький, акуратний 40-сантиметровий ланцюжок. У магазинах Київського ювелірного заводу дешевше як за 900 гривень нічого немає. В інших салонах ціни від 600.

Підходящий знайшла в торговельному центрі "Материк", що на розі вул. Індустріальна та Борщагівська.

Упродовж 2009-го золото подорожчало на третину. На початку року грам золотих ювелірних виробів коштував 300–340 грн. Тепер — 400, розповідає експерт ювелірного інтернет-магазину  www.kiev.ezoloto.com.ua Сергій Галацький, 24 роки:

— Улітку попит на золото та прикраси був малий, бо люди витрачали гроші на відпочинок. Тепер вони повернулися з відпусток і почали купувати прикраси. Падіння курсу гривні збільшило попит.

Улітку попит на золото був малий

Згодом коштовності можна здати в комісійну крамницю або брухт. Але там встановлюють чималу націнку.

Краще купувати золото в зливках. Такі продають у банках і приймають на спеціальні депозити. На них нараховують до 6% річних. За рахунок постійного здорожчання металу дохід виходить вищим за той, який дають уклади у валюті.

— Варто відкрити депозит хоча б на три роки, покласти великий зливок, наприклад 100-грамовий, — радить Олександр Охріменко, 46 років, радник голови правління "Укргазбанку". — Що більша вага, то менша вартість у перерахунку на грами. Крім того, не доведеться витрачатися на експертизу та зберігання при перепродажу.

2006-го тройська унція, 31,1 г, коштувала на міжнародних біржах $350. Тепер — $1000. У наступні три роки ціна може зрости ще на 40% — до $1200 за тройську унцію. За кордоном золото знову скуповують для заощаджень.



Коштовності ховають у банківському сейфі

Великі суми грошей, коштовності надійніше тримати в банківському сейфі. Оренда найменшої скриньки обійдеться від 50 грн на місяць.

Банківські сховища закриваються броньованими дверима. Постійно перебувають під сигналізацією. Індивідуальний сейф можна відкрити лише двома ключами одночасно. Один тримає у себе клієнт, другий зберігається у банку. Ключ дають під заставу 400–600 грн.

Орендні витрати треба перекрити доходом від здорожчання золота. Це можливо за умови, якщо зберігати в скриньці не менш як 150 г зливків, радить 25-річний Олександр Сєдих, керівник аналітичної компанії "Простобанк консалтинг".

Максимальний термін користування сейфом — рік. Договір можна подовжити. Банк вимагає надати паспорт, іноді — ідентифікаційний код. Папери оформлять за 15–20 хв.

Скільки коштують золоті зливки

Золоті зливки продають усі банки країни. Найвигідніші ціни в "Укрсоцбанку". Приміром, зливок завважки 1 г там продадуть за 305 грн. Тоді як у "Правексбанку" за нього треба віддати 387 грн. Золото у зливку завважки 100 г обійдеться дешевше — 250 грн/г.

Вага зливка, г  Ціна в перерахунку на грами, грн

 1                                        305

 2                                        280

 5                                        275

10                                       270

20                                       265

100                                     250

Зараз ви читаєте новину «Найбільший дохід приносять банківські вклади в золотих зливках». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути