Ексклюзиви
пʼятниця, 21 квітня 2017 06:35

Цуценя лайки коштує вісім тисяч гривень

54-річний Анатолій Марков із села Терни Лубенського району на Полтавщині продає мисливських собак. Заробляє до 40 тис. грн на місяць.

— Дід і батько були мисливцями. І собі завів для полювання собаку, потім взяв до пари. Так і розпочав бізнес, — каже Анатолій Васильович. — Почав із російських гончаків. Але ця порода потребує багато догляду, виховання. Зайнявся західносибірськими лайками. Спочатку продавав цуценят тільки знайомим. Через два роки з'явилися клієнти з усієї України. Зараз це мій основний заробіток. Розумів, що продаж цуценят залежить від чистоти породи батьків. Не пошкодував грошей і перших трьох цуценят придбав у заводчика із Білорусі. 2012 року віддав майже тисячу доларів за кожного. Постійно шукаю для своїх собак партнерів із чемпіонським родоводом. Нещодавно привіз із Сибіру цуценя. Має дуже славних батьків.

Продаж цуценят триває цілий рік. А от дорослих лайок купують найбільше в сезон полювання. У кожного заводчика є своя специфіка. Я орієнтуюсь на полювання на дикого кабана. Тому в цуценят є іграшки із запахом звіра, змалку привчаються до цього.

Зараз маю 50 лайок. Покупці — переважно депутати, чиновники, судді, прокурори, бізнесмени. Був клієнт із оточення колишнього президента Віктора Януковича. Тепер він у Москві живе, трьох собак забрав із собою. Недавно телефонував. Розповідав, що в Росії теж їздили на полювання.

Планую розширювати бізнес, хочу завести інші породи лайок — карело-фінську, російсько-європейську і східносибірську. Сам уже не встигаю, тому найняв двох працівників. Плачу їм відсоток із продажу псів. Цуценя лайки коштує від 8 тисяч гривень. Для кожного готую набір документів, реєструю в кінологічній службі. В Україні маю одного великого конкурента в Рівному. Ще з п'ятьма меншими заводчиками співпрацюю. Постійно допомагаю і навчаю.

Зараз ви читаєте новину «Цуценя лайки коштує вісім тисяч гривень». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути