Ексклюзиви
Четвер, 21 червня 2007 12:32

Німеччина пропонує Євросоюзу відмовитися від конституції

Німеччина пропонує країнам-членам ЄС відмовитися від ідеї ухвалення єдиної конституції Євросоюзу. Напередодні дводенної зустрічі лідерів країн ЄС, яка відкривається сьогодні у Брюсселі,  головуюча на саміті Німеччина поширила документ, у якому зазначено, що ідея конституції - це пройдений етап.

Очікується, що на саміті обговорюватиметься ідея скликання міжурядової конференції, на якій буде вироблений новий договір, покликаний замінити собою єдину конституцію. Німеччина пропонує назвати новий документ Угодою про реформу.

Проте Польща і Велика Британія знов попередили, що можуть скористатися своїм правом вето, якщо їх пропозиції не будуть враховані при виробленні нового документа. Польща і Велика Британія є головними опонентами документу в його нинішньому вигляді. Для Польщі головним каменем спотикання у тексті угоди є саме передбачена проектом конституції формула ухвалення рішень. Офіційна Варшава запропонувала застосовувати принцип "квадратного кореня" замість так званої "подвійної більшості", який, на думку польського уряду, значно ослабить інтереси "середніх" країн і підсилить контроль за ухваленням рішень у ЄС з боку Великої Британії, Франції і Німеччини.

Згідно принципу "подвійної більшості", рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосували представники 55% держав ЄС, у яких проживає не менше 65% населення Євросоюзу. А застосування системи "квадратного кореня", як вважають у Варшаві, зрівняє розподіл голосів між великими і середніми країнами ЄС. Так, 39-мільйонна Польща отримає шість голосів, а 82-мільйонна Німеччина - дев"ять голосів. До останнього часу позицію Варшави підтримувала Чехія.

У свою чергу, Лондон наполягає на обмеженні влади європейських інститутів. Прем"єр-міністр Великої Британії Тони Блер, для якого нинішній саміт стане останнім, висунув відразу кілька умов, які повинен виконати ЄС для того, щоб Лондон підтримав спрощений проект європейської конституції. Основні вимоги - зберегти суверенітет Великої Британії у сфері міжнародної політики, у питаннях податкового і судового законодавства, а також Хартію фундаментальних прав, якою передбачено право трудящих на страйк.

Питання про ухвалення нового документа залишається також відкритим для Нідерландів. Амстердам наполягає на наданні національним парламентам більше владних повноважень, зокрема, можливість блокувати окремі рішення ЄС, повідомляє Радио Свобода.

Зараз ви читаєте новину «Німеччина пропонує Євросоюзу відмовитися від конституції». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 58229
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути