Ексклюзиви
середа, 13 березня 2013 11:09

Чиновники безкоштовно розбирають музейні картини, замінюючи їх копіями

Чиновники безкоштовно розбирають музейні картини, замінюючи їх копіями
Фото: news.liga.net

Українські музейні скарби масово розповзаються по чиновницьким колекціям. Стати власником картини державного фонду можна з посвідченням слуги народу, про це йдеться в програмі "Гроші".

Красти музейні цінності вже давно не модно, бо цінні картини заміняють підробками. Минулого року скандал накрив навіть Кабмін. Два музейних полотна Миколи Глущенка, які міністри повернули в музеї, виявились підробками. Ціна втрачених полотен сягає мільйона гривень.

Працівник одного зі столичних музеїв Данило каже, що підміна полотен чиновниками стала настільки популярною, що сьогодні і самі музейники не уявляють, що в них справжнє. Механізм простий: державний службовець орендує картину, щоб прикрасити робочий кабінет. Що він поверне - ніхто не перевіряє. Співробітник підтверджує, що зараз в українських музеях стоять копії відомих полотен.

Програма "Гроші" вирішила з'ясувати, наскільки легко чиновнику підмінити музейну картину. Журналісти поїхали на Київщину з народним депутатом Олександром Бригинцем. Начебто взяти музейну картину для виставки. Депутату погоджуються допомогти. Годину шукають щось дороге, але не питають жодного документа. Щоб отримати картини, треба дозвіл районного керівництва. Директорка музею зникає на кілька хвилин, повертається та дає дозвіл. В галереї на столичному Андріївському узвозі заявили, що картина місцевого художника буде коштувати приблизно 2,5 тисячі гривень, а підробити її можна за 12 годин. За тиждень копію полотна журналісти відвозять у музей. Директорка музею та начальник відділу культури приймають картину-копію та погоджуються дати в оренду ще одну. Тільки через деякий час помічають, що картину повернули не ту, яку вони віддавали. А чиновниця, яка мала б одразу викликати міліцію, переконує директорку музею, що картина не підробка. Директорка музею розводить руками, а чиновниці хоч би що. Вона абсолютно не реагує на те, що її підлегла виявила підробку.

Ще один спосіб стати власником музейного експоната - підкупити директора музею. Правда, музейний працівник Данило стверджує: підмінити картину чи підкупити музейника - справа марудна.

"Що стосується домовленості з верхівками музею, в цьому може бути задіяна велика кількість людей, що такого плану крадіжка майже не матиме сенсу", - розповідає Данило. В такому разі співробітник музею заявляє, що простіше просто вкрасти полотно.

Зараз ви читаєте новину «Чиновники безкоштовно розбирають музейні картини, замінюючи їх копіями». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути