Тернополянин Ігор Хома два роки виготовляє столи на підставці з коріння дерев.
Чоловік збирався виїжджати із родиною за кордон, але карантин змусив залишитись в Україні.
Для Gazeta.ua він розповів, з чого почалось таке захоплення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як працює майстерня з переробки скла у Львові
"Проглядав в інтернеті відео і натрапив на подібні столи на одному фінському сайті. Сподобалось, бо там всі меблі були прості в стилі лофт. Показав другові, і він сказав, що якби йому хтось таке зробив, то він би купив. Останнє слово було ключовим, бо треба було заробляти якось", - каже майстер.
За його словами, одразу все гарно не виходило. Навіть за два роки досвіду він і досі вчиться чомусь новому.
"Вироби унікальні, бо скільки б їх не робив, неможливо зробити однакових. Адже всі коріння різні, природа ідентичних не створює. Планую в майбутньому робити різні види меблів таким способом, і воно все буде різне, нічого не повториться. Кожен виріб – один у світі. Маю стільки фантазій з тими підставками із коренів, що ночами спати не можу".
Ігор Хома каже, що один із головних критеріїв – вдало вибраний корінь дерева.
"Треба, щоб не був повністю зогнилий, а всередині живий. Якщо корінь важкий, то значить добрий. Коріння в лісі беру вагою від 50 до 200 кілограмів. Сам вантажу в машину, шукаю. І то найважча робота, бо весь матеріал сирий і важкий. Обираю лише дубові коріння, рідко попадаються з дикої черешні. Але якщо їх знайти та висушити, то набагато гарніші за дубові й легші наполовину".
Зручне місце для сидіння та прийому гостей має бути в кожному будинку. При цьому варто врахувати стиль і міцність матеріалів. Розмір приміщення визначить форму столу. Круглі та квадратні рішення підходять для квадратних кімнат, а овальні й прямокутні - для прямокутних. Завдяки цьому простір буде збалансований і функціональний.
Коментарі