Дослідники створили першу повнорозмірну 3D-реконструкцію затонулого "Титаніка". Судно лежить на глибині 3,8 тис. м в Атлантичному океані.
Для створення реконструкції знадобилося 200 год., за які зробили сотні тисяч знімків, пише BBC.
Сканування лайнера провели влітку 2022 року компанія з картографування морських глибин Magellan Ltd і Atlantic Productions, які знімають документальний фільм про проєкт.
Команда спускала під воду апарати, які понад 200 год. обстежували корабель вздовж і впоперек. Вони зробили понад 700 тис. зображень з усіх сторін, які і стали 3D-реконструкцією.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Актори "Титаніка" тоді й зараз: який тепер вигляд мають зірки легендарного фільму
"Ми працювали на глибині майже 4 тисячі метрів, де були підводні течії. Ми також не могли нічого чіпати, щоб не пошкодити уламки. Це створювало певні труднощі", – розповів Герхард Зайфферт з Magellan, який керував плануванням експедиції.
3D-реконструкція показує як масштаб корабля, так і деякі дрібні деталі, такі як серійний номер на гвинту.
Аналітик "Титаніка" Паркс Стівенсон зізнався, що був вражений, коли вперше побачив сканування корабля.
"Ми дійсно не розуміємо характер зіткнення з айсбергом. Ми навіть не знаємо, чи протаранив він корабель вздовж правого борту, як показують у всіх фільмах – можливо, він сів на айсберг", – пояснив він.
Дослідники "Титаніка" сподіваються, що повнорозмірна 3D-реконструкція судна допоможе пролити світло на трагедію 1912 року.
10 квітня 1912 року "Титанік" вирушив із Саутгемптона до Нью-Йорку, у свій перший та останній рейс. Здійснивши зупинки у французькому Шербурі та ірландському Квінстауні, лайнер вийшов в Атлантичний океан з 1317 пасажирами та 908 членами екіпажу на борту.
Найбільше судно у світі на той час зіткнулося з айсбергом і затонуло в ніч на 15 квітня. Усього врятувалося 712 пасажирів та членів екіпажу. Основна частина людей загинула від переохолодження,
Коментарі