Ексклюзиви
Субота, 30 липня 2011 12:15
Іван Столярчук
Іван Столярчук
Іван Столярчук

Білоруський вибір

В автобусі Чернігів-Гомель п'ятеро наших хлопців запросили білоруску до імпровізованого столу з печивом, лимонадом і цукерками. Вона їде сама. На автостанції тітка, яка її проводжала, вперла в салон дві величезні картаті торбехи, ще дві такі ж поставили в багажник "Ікаруса". Удома Альону зустрічатиме мати.

Для дівчини маршрут до тітки звичний. На чернігівських базарах висять оголошення "беларусам скидка" - кращих гуртових покупців годі шукати. У післязарплатний вікенд із полиць змітають усе. Альона везе горілку, олію й скаржиться, що мати забула замовити солодощі. Автобус заїжджає на вулицю Савєцкую - головну магістраль Гомеля. Хлопці бачать назву кондитерської білоруською.

- "Асалода" - це як перекладається? Як наша "Насолода", да? - питають у Альони.

- Как это переводится и что значит, я не знаю, но эта надпись тут давно, - відповідає дівчина, в якої не було в школі уроків рідної мови.

На вокзалі хлопці допомагають їй вивантажити гостинці, знайомляться з матір'ю. Та одразу починає жалітися потенційним закордонним зятям, що з магазинів зник цукор:

- Його люди тачками вивозили.

Усі валютні запаси родини з-під матрацу підуть на літній відпочинок у Криму, бо путівки в дешеві білоруські санаторії давно викупили росіяни.

Жінка прийшла з 5-річною Альониною сестрою. Мала смикає за руку, хоче шоколадку. Мати продовжує монолог:

- Ми любимо молочний Dove з фундуком, раніше він від 4 тисяч був, а зараз уже 15. А з нашими апетитами, - показує на повнувату молодшу доньку, - ніякої зарплати не вистачить.

Альона обіцяє зателефонувати хлопцям, піднімає торби й несе до маршрутки. Мати, тягнучи за собою ще й дитину, не замовкає:

- Ну, доню, куплю я тобі Dove. Але вибирай: або шоколадка, або море влітку.

 

Зараз ви читаєте новину «Білоруський вибір ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

66

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода