Ексклюзиви
Середа, 07 травня 2008 16:59

На Ярини-капусниці треба висаджувати розсаду

12 травня, понеділок — дев"яти мучеників із малоазійського міста Кизик, яких стратили за проповідь Христової віри у ІІІ ст. Якщо до цього дня не зацвіли яблуні — рік буде неврожайним.

13 травня, вівторок — святого Якова Заведеєвого, який проповідував Євангеліє зі своїм братом апостолом Іваном Богословом. Був страчений царем Іродом 44 року. На Якова теплий вечір і зоряна ніч — літо буде погідним і врожайним.

14 травня, середа — пророка Єремії, автора біблійних Книги пророцтв і Книги плачу (600 р. до Р. Х.). За переказами, його забили камінням. 250 років по смерті пророка Олександр Македонський переніс мощі святого до міста Олександрії. Коли на Ярему погоже, то й жниво буде пригоже.

15 травня, четвер — перенесення мощів князів Бориса та Гліба, перших канонізованих святих на Русі. У ІХ ст. їх підступно вбив старший брат Святополк Окаянний.

На Бориса й Гліба закінчується сівба ярових. Цього дня намагалися що-небудь вигідно продати, щоб рік торгувати із прибутком. На весняного Бориса й Гліба — "солов"їний день": якщо соловей співає всю ніч, то день буде гарний і сонячний.

16 травня, п"ятниця — преподобного Феодосія Печерського, одного із основоположників чернецтва в Україні-Русі (ХІ ст.). За його ігуменства в Києво-Печерському монастирі були побудовані келії для ченців, церкви й Успенський собор. Якщо цього дня сонячно й тепло, то така погода буде до кінця місяця.

17 травня, субота — мучениці Пелагії з міста Тарсе, що в Малій Азії (ІІІ ст.). Красою, освіченістю вона привернула увагу імператора Діоклетіана і він задумав одружити з нею свого спадкоємця. Християнка, Пелагія відмовила царському синові. Цар відправив її на муки, від яких вона померла 287 року. Палажка трясе сливи — можливі останні приморозки.

18 травня, неділя — святої великомучениці Ірини з міста Магедзона в Македонії, де вона проповідувала християнство й навернула до віри 10 тис. язичників (І-ІІ ст.). Цього дня вшановують ікону "Неупиваєма чаша", на якій зображено Христа по пояс у чаші й Богородицю з піднятими до неба руками. Допомагає тим, хто страждає від пияцтва.

На Ярини-капусниці найкраще висаджувати розсаду капусти. Господиня мусить коліном притиснути землю біля кожної рослини, примовляючи: "Щоб була така біла, кругла й туга, як моє коліно".

Зараз ви читаєте новину «На Ярини-капусниці треба висаджувати розсаду». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 4961
Голосування Чому президент Зеленський погодився на "формулу Штайнмаєра"?
  • Хоче швидких перемог для себе і не розуміє наслідків для країни
  • Робить це через тиск європейських партнерів
  • Піддався Росії
  • Це зрада і немає, чого обговорювати
  • Ще не все пропало, ситуацію можна виправити
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода