Вівторок, 15 червня 2021 08:20

В центрі міста вибухнув автомобіль

В центрі міста вибухнув автомобіль
З 1966-го до 2006 року в результаті дій Ірландської республіканської армії загинуло 3720 людей. Мурали ІРА збереглись до наших часів. Фото: getty

Ірландська республіканська армія 15 червня 1996-го підірвала бомбу в центрів Манчестера в Англії. Це був найпотужніший вибух у Великій Британії з часів Другої світової війни.

З 1970-го Ірландська республіканська армія проводила збройну кампанію аби об'єднати розділену Ірландію. Окрім нападів на військові та політичні цілі, армія робила теракти в Північній Ірландії і Англії. Вважали, що завдаючи шкоди економіці, можна тиснути на британський уряд.

Того дня о 9:20 ранку фургон Ford припаркували в центрі Манчестера двоє чоловіків. Всередині була вибухівка. Вони залишили авто. Вдалося уникнути жертв бо члени ІРА по телефону повідомили про закладену бомбу поліції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Провідну партію очолила нова лідерка

Експерти-криміналісти підрахували, що бомба важила 1500–1600 кг. Евакуацію району зробили поліцейські та охоронці з місцевих магазинів. Бомба вибухнула об 11:17. Завдяки відчайдушним зусиллям поліції ніхто не загинув. 200 людей були поранені - деякі серйозно - від скла та уламків.

Незважаючи на політичні угоди, конфлікт все ще залишається не вирішеним до кінця. У Північній Ірландії досі продовжують існувати протестантські та католицькі мілітаризовані організації, в тому числі деякі течії ІРА. Частина бойовиків виступила проти перемир'я

Всього з 1966 до 2006 року включно під час конфліктів загинуло 3720 осіб. Приблизно 60% жертв убили ірландські націоналісти, 30% - лоялісти та ще 10% - британська армія. Серед вбитих республіканцями 52,5% становили члени або колишні члени британських сил безпеки. 51,2% убитих армією та поліцією - цивільні особи.

Остаточне перемир'я підписали 10 квітня 1998 року. Його уклали уряди Республіки Ірландії та Великої Британії. Головні партії Північної Ірландії закріпили положення угоди. Згідно з нею, усі сторони конфлікту відмовлялися від силових методів боротьби й обіцяли роззброїтися впродовж двох років. Лондон узяв на себе обов'язок дбати про права католиків в Ольстері.

Зараз ви читаєте новину «В центрі міста вибухнув автомобіль». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 179
Голосування Скільки золотих нагород виграє Україна на Олімпіаді?
  • 1) менше трьох
  • 2) три
  • 3) більше трьох
Переглянути