четвер, 30 вересня 2021 12:32

Створили концепцію впорядкування Бабиного Яру

Створили концепцію впорядкування Бабиного Яру
Українці можуть ознайомитись із державною концепцією меморіалізацїі Фото: resource.history.org.ua

Повний проєкт української державної концепції меморіалізації Бабиного Яру доступний онлайн. Його розробила робоча група при Інституті історії України НАНУ.

"Концепцію розробила Академієя наук. Опубліковали після правок, 43 рецензій і правок після цих рецензій. Усі можуть із нею ознайомитися на сайті Академії наук. Найближчими тижнями Український інститут національної пам'яті винесе її на громадське обговорення" - повідомив голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович, передає кореспондент "Укрінформу".

Дробович додав, що УІНП хотів провести консультації ще з іншими сторонами, які мають концептуальні напрацювання. Але виявилося, що вони не завершені.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський надав звання Героя України досліднику трагедії Бабиного Яру

Інститут випустив брошуру - довідку про Бабин Яр і відкрив спеціальну платформу "Бабин Яр" із цією брошурою, яка завершується розділом про українську концепцію.

"Заходьте, читайте, надавайте пропозиції. І коли почнеться електронне обговорення на сайті Інституту національної пам'яті, будь ласка, користуйтеся інструментами електронної демократії", - закликав українців голова УІНП.

Концепцію комплексного розвитку Бабиного Яру розробляла група дослідників на базі Інституту історії України НАНУ за розпорядженням Кабінету міністрів України від 26 липня 2018 року й на замовлення Міністерства культури й Національного історико-меморіального заповідника "Бабин Яр". У лютому 2019-го її представили на публічне обговорення. Саме з того часу в Україні є два конкурентні проєкти.

Державна концепція відкидає можливість будь-якого нового будівництва на території заповідника Бабин Яр і цвинтарів. Передбачає зведення нової будівлі поза межами меморіального парку (тобто Бабиного Яру й цвинтарів ) і створення в ній двох державних музеїв: Українського музею Голокосту й Меморіального музею Бабиного Яру. Перший - про всю історію Голокосту в Європі,а не лише в Україні чи СРСР, другий - про всю історію Бабиного Яру аж до сьогодення. Ці дві експозиції мають перетинатися на історії розстрілу київських євреїв восени 1941 року.

Тимчасовим рішенням стане створення експозиції в Будинку колишньої контори єврейського цвинтаря поза межами поховань. Представлятимуть історії всіх груп жертв Бабиного Яру - не лише євреїв, хоча вона стане центральною, але й радянських підпільників і військовополонених, ромів, українських націоналістів, священників і душевнохворих із Кирилівської лікарні, яких також розстріляли в Бабиному Яру.

Українські культурні діячі переконані, що в Україні можуть існувати приватні музеї, але музей Бабиного Яру має бути державним. За словами голови Інституту національної пам'яті Антона Дробовича, саме держава має грати першу скрипку в цій історії. Адже меморіалізувати жертв Голокосту - це обов'язок України, а приватні ініціативи не об'єднують і не створюють наративів, зрозумілих туристам.

Зараз ви читаєте новину «Створили концепцію впорядкування Бабиного Яру». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути