Понеділок, 28 жовтня 2013 12:13

Скарб елітного античного посуду виявили на Миколаївщині

Автор: Фото: world-archaeology-news.blogspot.com
 

У 6 столітті до нашої ери на острові Березань робили елітний посуд для греків і скіфів. Це довели нові знахідки миколаївських археологів.

Днями Березанська археологічна експедиція передала до фондів обласного краєзнавчого музею більше 800 найменувань античної кераміки, знайденої при розкопках на цьому знаменитому острові навпроти Очакова.

Науковці з'ясували, що в 6 столітті до н.е. там випадково обвалилося склепіння величезної гончарної печі, під ним і була похована велика партія посуду. Нині це найбільш рання колекція античної кераміки з виявлених в Північному Причорномор'ї за всі роки досліджен. Серед відновленого з уламків посуду - стародавні амфори, кілики, ойнохої, фруктовниці та інше.

Досі в науковому світі одноголосно вважалося, що весь посуд з розкопок був "імпортним" - завезеним з Греції та Малої Азії. Зараз можна сказати точно: гончарі з острова Березань виготовляли високоякісний елітний посуд "на експорт" до міст-полісів та скіфських поселень на всьому узбережжі Чорного моря.

Зараз ви читаєте новину «Скарб елітного античного посуду виявили на Миколаївщині». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

5

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 753
Голосування Як оцінюєте судову систему після вироку Стерненку?
  • Судової системи в Україні не існує. Є телефонне право президента
  • Вбивця і викрадач людей Степаненко отримав те, що заслужив
  • Українська судова система – це Портнов
  • Хто такий Стерненко?
  • Мені байдуже. Я виїхав з країни, або планую це зробити
Переглянути