У Парижі на мітингу проти фашистів у лютому 1934 року застудився колишній лідер анархістів Нестор Махно. Його відвезли до лікарні та прооперували. Утім це не допомогло. 25 липня він помер.
Махно працював столяром, заробляв гроші плетінням дитячих капців із соломи, які були модними в тогочасному Парижі. Інколи підробляв написанням статей до анархістських журналів.
Сучасники згадували, що замість колишньої шевелюри в Махна був чуб, підстрижений "їжаком". Голос – приємний, такий собі співучий тенор. На "батькові" – сірий вицвілий костюм-трійка, вишнева краватка, пальто-дощовик із запотілим коміром.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дайвери знайшли затоплений поїзд часів Махна
Тіло Махна спалили в крематорії. Урну з прахом замурували в стіну комунарів під номером 66860 на кладовищі Пер-Лашез у Парижі.
Під час Другої Світової війни його дружина Галина познайомилася із німецьким офіцером, з яким виїхала до Берліна. Там у 1945 році її разом із донькою спіймали агенти радянського міністерства держбезпеки й запроторили до таборів. Решту життя вона прожила в Казахстані.
Влітку 1919-го Нестор і Галина одружилися в її рідному селі Піщаний Брід – тепер Добровеличківський район Кіровоградської області.
На гуляння зійшлися 20 тис. гостей.
Бійці називали командира Батьком, а дружину, яка билася з ним поруч, – Матінкою.
Коментарі