Понеділок, 05 вересня 2016 10:16

Дайвери знайшли затоплений поїзд часів Махна

Дайвери знайшли затоплений поїзд часів Махна

Водолази знайшли на дні Дніпра ешелон, який затопив Нестор Махно. На історичну знахідку дайвери натрапили в Запоріжжі неподалік греблі ДніпроГЕС.

Саме занурення відбувалося в районі зруйнованого Кічкаського залізничного моста, який мав важливе стратегічне значення в часи громадянської війни. Саме його махновці затопили у 1920 році. Про це повідомила газета "Експрес".

"Ми побачили, що зруйнований міст був дерев'яний з металевими елементами, а самі вагони поїзда під водою лежали в хаосі, - розповідає дайвер Юрій Батаєв.

Залишки моста і самого поїзда лежать на глибині від 48 до 55 метрів. Крім поїзда, дайвери знайшли невелике гумове колесо. Експерти припускають, що це від автомобіля, який був частиною вантажу затопленого ешелона.

Щодо самого поїзда, то, як гадають історики, він перевозив боєприпаси та медикаменти.

Через Кічкаський міст здійснювалося залізничне сполучення між Донбасом та Криворіжжям. Після закінчення будівництва ДніпроГЕСу та нових металевих мостів через острів Хортиця, потреба в Кічкаському - відпала.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Анархіст Нестор Махно вісім років прожив із "петлюрівкою" Галиною Кузьменко

Зараз ви читаєте новину «Дайвери знайшли затоплений поїзд часів Махна». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода