Ексклюзиви
Четвер, 05 серпня 2021 01:13

Дізналися призначення коштовних браслетів

Дізналися призначення коштовних браслетів
Лише на одній прикрасі знайшли сліди зносу. Фото: Journal of Archaeological Science: Reports

Вчені з Франції і Португалії проаналізували сім золотих браслетів і два намиста, виявлених в іспанській Галісії.

Вони відносяться до епох ранньої бронзи - раннього залізного віку. Хімічний аналіз показав, що спочатку для виготовлення прикрас використовували самородне золото, але до кінця епохи бронзи місцеві жителі перейшли на виготовлення сплавів. Лише на одній прикрасі виявили сліди зносу. Це вказує на ритуальну функцію золотих прикрас, повідомляє Journal of Archaeological Science: Reports.

Один золотий браслет і два намиста виявили в кінці XIX ст. поблизу гори Моурус. Намисто було схоже на артефакти, які знаходили в інших країнах Європи. Інша частина артефактів має назву "Скарб Урдінейри". 1921-го його знайшла пастушка поблизу міста Оренсе.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Важливе відкриття. Виявили камінь, що позначав межі давнього Риму

Відсутність слідів зносу вказує на те, що артефакти використовували в рамках похоронного обряду. Сліди зносу вдалося виявити лише на браслеті з Урдінейри.

Іспанські археологи на острові Менорка виявили речі давньоримських військових. Предмети лишили біля кріпосних воріт під час ритуалу після захоплення поселення пунічної культури близько 100 року до н. е.

Зараз ви читаєте новину «Дізналися призначення коштовних браслетів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі