Найкращим засобом проти кашлю в дитини є мед. Він набагато ефективніший за найпоширеніші протикашльові медикаменти й на відміну від них не викликає серйозних побічних дій. Аптечні ж препарати практично жодного ефекту не дають й на додачу здатні спричинювати появу в дитини галюцинацій, серцевої аритмії й навіть депресії.
"Загалом нежить і кашель не потребують лікування. Батьки можуть лише полегшити стан дитини. Медикаменти для цього не знадобляться. Достатньо давати малечі пити багато рідини. Це попередить зневоднення організму. Дітям старше 1-го року не зайве давати мед. Він полегшить кашель і надасть заспокійливий ефект", — цитує професора педіатрії доктора Шону Їнь із Нью-Йоркської медичної школи відоме американське видання The New York Times.
Давати мед дітям віком до 1-го року лікар не рекомендує. Усе через потенційний ризик зараження ботулізмом: інфекція може міститися в медовій масі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як ще більш не захворіти: правила висякування носа
"Застуда проходить сама собою. Наш імунітет сам її переможе. Знадобиться на це близько тижня", — підтверджує лікар загальної практики професор Мік ван Дріель з Університету Квінсленда в Австралії.
Усе це стосується випадків, які не супроводжуються ускладненнями. У разі виникнення в дитини таких слід звернутися до лікаря за призначенням додаткового лікування. Особливо важливо стежити за тим, як дитина дихає. Виправданим приводом для тривоги є важке й надто швидке дихання.
Раніше розповіли, чому варто відмовитися від туалетного паперу. Замість використання цього засобу гігієни рекомендується підмиватися або послуговуватися вологими серветками.
Коментарі