Сьогодні в стінах київського Інституту серця відбулося підписання угоди про співпрацю між цим інститутом та швейцарським Фондом Калангоса. Завдяки їй буде створений спеціалізований гуманітарний кардіохірургічний центр для безкоштовного лікування дітей з усього світу, в тому числі й українських. Щомісяця там надаватимуть допомогу маленьким пацієнтам зі складними вадами серця.
"Ця угода свідчить, що женевський фонд довіряє нашому закладу, який єдиний в Україні відповідає стандарту ЄС. Сподіваюсь, вона стане основою нашої багаторічної співпраці", - каже директор Київського міського центру серця Борис Тодуров. - За три роки спільної роботи з професором Калангосом ми зробили кілька десятків операцій у стінах інституту при співпраці бригади професора Калангоса та нашої. Практично усі пацієнти живі".
За словами Бориса Михайловича, за минулий рік на 180 ліжках прооперували загалом майже 5 тисяч хворих, 500 з них були діти. Це лише невелика доля того, скільки людей потребують допомоги. Кожна 3 операція по шунтуванні коронарних артерій в країні робиться у стінах нашого інституту. Це предмет нашої гордості.
"У світі люди розмовляють на різних мовах. Але усі діти плачуть однаково. У наших силах зробити їх здоровими, щоб вони більше не плакали," - каже Афкседіос Калангос, один з провідних європейських кардіохірургів, яких займається виключно важким вродженими вадами серця.
67 % смертності в Україні припадають на серцево-судинні захворювання. В нашій країні є 36 кардіологічних центрів, де можна отримати оперативно допомогу. Вони мають розташовуватись так, щоб люди змогли максимум за дві години туди дістатися. З інфарктом пацієнта можна везти на відстань 90 км. Поки що це можливо не у всіх областях.
Читайте також: У МОЗ розповіли про ситуацію із закупкою ліків для онкохворих
Черги в закладі немає, тому лікуватися може будь-хто. На сьогоднішній день оперуватимуть дітей з Азербайджану та Молдови. Взагалі плануються з Африки, Азії та з інших країн, де дитяча кардіохірургія розвинута не достатньо високо.
Коментарі
1