понеділок, 16 вересня 2024 00:30

Що буде, якщо недосипати щоночі

Що буде, якщо недосипати щоночі
без повноцінного нічного відпочинку людина просто загине Фото: pinterest

Порушення сну - серйозна патологія, що часом призводить до незворотних наслідків. Якщо ви довго не можете заснути, вас мучать панічні атаки, часті пробудження серед ночі, сонний параліч - це ознаки внутрішніх неполадок.

Тривога, напруга, емоційне вигоряння, психічні навантаження можуть стати спусковим гачком для негативних змін в організмі. Ось які проблеми можуть виникнути при постійній нестачі сну.

Погіршення роботи мозку

Коли людина погано спить, її нейрони працюють абсолютно неправильно. Вчені-нейробіологи б'ють на сполох, попереджаючи про широке поширення безсоння, а разом з нею депресії, деменції та інших відхилень.

Проблеми з гормонами

Через зниження вироблення мелатоніну зростає загальний нейрогормональний дисбаланс та підвищується ризик розвитку онкології. Варто відзначити, що мелатонін є стимулятором фактора некрозу пухлин та одним із головних антиоксидантів організму. Мозок вимагає, щоб фази глибокого та швидкого сну чергувалися один з одним, і вдіяти з цим нічого не можна - без повноцінного нічного відпочинку людина просто загине.

Розвиток психосоматичних захворювань

На тлі безсоння часто загострюються психосоматози. Це відбувається через те, що окремі ансамблі нейронних локусів починають або сильно дратуватись, або, навпаки, знижується їхня електрохімічна активність. В результаті виходить з ладу вегетативна нервова система, порушується баланс між симпатикою та парасимпатикою, виникають різні небажані симптоми, які значно погіршують якість життя. На жаль, далеко не кожен розуміє, що джерело цих проблем є хронічним дефіцитом сну.

Емоційні прояви

Якщо у вас поодинокі випадки недосипання, його можна компенсувати протягом тижня. Однак при регулярному безсонні серйозно страждає психіка. Людина застряє у негативних переживаннях, не може працювати з пригніченими емоціями, ігнорує тривогу, втрачає душевну рівновагу.

Як зробити нічний відпочинок повноцінним

Багато хто не звертає уваги на свої потреби, але варто пам'ятати, що мозку необхідно 8-10 годин міцного сну в приміщенні, що добре провітрюється. Тільки тоді організм по-справжньому перезавантажиться, відновиться та набереться сил для активної діяльності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому прокидаємось ночами в один і той же час: пояснення науковця

Комфорт під час сну

важливо, щоб у вас була зручна постіль - хороша подушка, якісний матрац, досить важка ковдра;

можна використовувати маску для очей;

вибирайте піжами з натуральних тканин, щоб тіло вільно дихало.

Відмова від гаджетів за годину до відходу до сну - використання електронних пристроїв порушує вироблення мелатоніну, тому людина засинає з великими труднощами.

Зниження рівня тривоги - це можна зробити за допомогою медитацій чи прослуховування спокійної музики. Одним з дієвих способів боротьби з безсонням є запатентований метод відновлення сну за допомогою нейромедитацій. Науково доведено, що це на 96,4% подовжує фазу глибокого сну, більш ніж на 90% прискорює засинання, допомагає розслабитися та відпочити всю ніч.

Хтось може заснути раптово, а хтось страждає безсонням і мусить півночі дивитись у стелю чи гортати стрічку соцмережі.

Найгірше, коли безсоння починає впливати на життя. Експерт зі сну каже, є одна річ, якої слід уникати, якщо ви прокидаєтеся серед ночі. Це перевірка телефону.

Зараз ви читаєте новину «Що буде, якщо недосипати щоночі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути