Очі не менш, ніж шкіра, потребують захисту від сонця. Ультрафіолетове випромінювання може спричинити сонячний опік рогівки, ураження сітківки, аномальне потовщення слизової оболонки ока, розвиток катаракти й раку. Пише про це Newsmax.com із посиланням на американську благодійну організацію Prevent Blindness.
"Берегти очі від ультрафіолетового випромінювання необхідно не лише влітку, а й протягом усього року. Щоб уникнути в майбутньому проблем із зором, важливо не забувати носити на вулиці сонцезахисні окуляри, надаючи перевагу тим моделям, які мають достатній показник УФ-захисту", — рекомендує Джеф Тодд, головний виконавчий директор Prevent Blindness. Окрім того, волонтер зауважує, що заради власної безпеки в літню пору важливо надягати широкополий капелюх або кепку з козирком.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Монітор комп'ютера спричиняє синдром сухого ока
Prevent Blindness акцентує увагу на тому, що не всі сонцезахисні окуляри забезпечують надійний захист. "Слід зупинити вибір на таких, які здатні блокувати 99-100% променів UV-A і UV-B типу", — радить Джеф Тодд.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Глаукома починається з туману в очах
Ультрафіолетове випромінювання становить небезпеку для всіх, тому нікому не рекомендується забувати сонцезахисні окуляри перед виходом на вулицю. Проте є й група підвищеного ризику. До неї входять люди, які тривалий час проводять на сонці, страждають на ту чи іншу хворобу сітківки, а також ті, хто проходив операцію з видалення катаракти. Окрім того, високий ризик ускладнень мають всі, хто приймає протизаплідні пігулки, діуретики, транквілізатори й інші препарати, які підвищують чутливість ока до ультрафіолетового випромінювання.
Раніше фахівці офтальмологічного центру "Іріс" розповіли про покращення зору за допомогою рефракційної заміни кришталика в оці. Вона підходить для людей із короткозорістю, далекозорістю та астигматизмом.
Коментарі