Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун розповіла про медитацію.
"Під кінець робочого тижня нерви можуть потроху "здавати", а очікування відпочинку ставати нестерпним. Для того, щоб не тримати емоції в собі, краще заспокоюватись та концентрувати увагу, багато людей практикують медитацію", - пише вона у Facebook.
Супрун підкреслила, що медитація - це не обов'язково сидіння в позі лотоса. Це загальний термін, що позначає здатність зосереджувати увагу, незалежно від навколишніх подразників. Людина може медитувати будь-де та в будь-якому положенні.
"Незалежно від того, який тип фокусування, ви обираєте, медитація активізує лобну частку мозку, яка бере участь у концентрації, плануванні, зосередженні уваги та інших виконавчих функціях. Дослідження вказують, що медитація може покращити всі ці когнітивні функції", - сказала Супрун.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Це великий крок у неправильному напрямі" - Супрун про самогубство
Практика медитування здатна позитивно впливати на гіпокамп - ділянку мозку, що відіграє важливу роль у роботі пам'яті. У людей, які медитували хоча б 30 хвилин на день протягом восьми тижнів, збільшився обсяг сірої речовини в гіпокампі, що покращує його функцію.
Супрун вважає, що інколи таке перезавантаження корисно робити під час роботи.
"І не обов'язково воно має бути тривалим. Навіть коротка медитація, протягом 5-10 хвилин, покращує когнітивні функції - повертає концентрацію уваги, допомагає краще зосередитись та покращує пам'ять. Якщо відчуваєте надмірне напруження чи стрес на роботі - спробуйте відволіктись та кілька хвилин помедитувати. Це може стати хорошою зарядкою для вашого мозку та тіла", - порадила вона.
Пам'ять тренують спеціальні додатки та програми. Науковці довели, що такі ігри допомагають стимулювати лише ті навички, які потрібні для виконання завдань під час гри.
Коментарі