Відомий український педіатр Євген Комаровський вважає, що підлаштовуватися всієї сім'ї під самоустановленний режим дня дитини не можна, оскільки це шкодить не тільки малюкові, а й батькам. Про це він написав на своїй сторінці в соціальній мережі Instagram.
"Режим дня дитини - це не якісь вигадки занудних педіатрів. Пускати розпорядок на самоплив або підлаштовуватися всією сім'єю під ритми маленької дитини шкідливо. Причому шкідливо для всіх. Для мами, тата і для самої дитини життєво необхідні чіткі рамки, в тому числі і в розпорядку дня. Для кожного дитячого віку існують свої допустимі межі часу, в який дитина здатна не спати. Якщо їх перевищити, дитина буде спати за рахунок гормонів стресу," - пише педіатр.
Він радить:
На денний сон виділяти час, який максимально підходить до особистих біоритмів дитини
"Починаючи з 4-6 місяців важлива не тільки кількість годин сну дитини, а й конкретний час, в яке цей сон відбувається. Це називається "вибудовування режиму дня по біоритмам". Це, звичайно, шаманство, але йому можна навчитися", - радить Комаровський.
Нічний сон не пізніше 21.00
"Лягати спати потрібно рано. Це, до речі, стосується не тільки дітей. І закономірність" чим пізніше ліг, тим пізніше став "в ситуації з дитиною працює навпаки. Уклали раніше - отримали додаткові години ранкового сну", - зазначає педіатр.
Підібрати оптимальний спосіб засипання
"Дорослий повинен допомагати дитині і заспокоїтися, і заснути. Велике значення має і сам спосіб засипання, і батькам потрібно вміти його підібрати", - уточнює доктор.
Дотримуйтеся режиму спокійного і активного неспання. Незадовго до сну тільки спокійні ігри
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні зафіксували спалах небезпечної інфекції
"Розібратися у всіх тонкощах дитячого сну буває складно. Цьому дійсно потрібно вчитися", - робить висновок Комаровський.
Раніше Євген Комаровський розкритикував українську владу за бездіяльність у питанні реформи охорони здоров'я. Систему охорони здоров'я він називає процесом самознищення.
Коментарі