Ексклюзиви
неділя, 22 жовтня 2006 16:49

Жіноче взуття маленьких розмірів завозять рідко

Автор: фото: reuters/china daily
  Троє чоботарів із провінції Цзянсу (Східний Китай) два тижні виготовляли велетенський черевик — 2,5 м завдовжки і 87 см завширшки. Його оцінили в $2355.
Троє чоботарів із провінції Цзянсу (Східний Китай) два тижні виготовляли велетенський черевик — 2,5 м завдовжки і 87 см завширшки. Його оцінили в $2355.

"Ну що, є?", — звично питаю в Ольги Олійник, 52 роки, власниці спеціалізованого бутику на другому поверсі рівненського ЦУМу, що на вулиці Соборній, 17. Взуттєвим бізнесом жінка займається понад вісім років. У її крамничці італійське, французьке взуття від 200 грн.

— Та щось будемо шукати. Міряйте — прийшла нова колекція. — По одній парі кожного розміру.

Знайти те, що підійде на мій 33–34-й, складно. Минулого літа купувала в пані Олі шльопанці на корковій підошві. Відносила вже друге літо. Віддала за них 600 грн. Власниця казала, що французькі. Виглядають добре, ще й наступного сезону носитиму.

— Взуття 35-го розміру розмітають у день отримання, — каже Олена Дмитренко, 28 років, продавець відділу взуття в "Гранд Базарі" на першому поверсі. — 34-го розміру протягом трьох років ми ще не отримували жодного разу.

Взуття 34-го розміру протягом трьох років ми ще не отримували

Радять шукати в дитячих магазинах. А там — двосантиметрові підбори, обмежений вибір. Єдиний плюс — взуття якісніше, ніж доросле. З супінаторами, прошитою підошвою. Везуть його з Туреччини та Китаю, рідше з Польщі.

Присідаю на маленький стільчик у дитячому відділі. Поруч мене мама натягує дворічній Настусі осінні коричневі утеплені черевики. Та крутиться.

— Дуже дорого — 195 гривень віддати за взуття для малої. Знаю, що не зносить. Та я кумі потім продам, у неї двоє дітей, — каже жінка.

Я вагаюся: до ділового костюма потрібне відповідне взуття, а не дитяче. Подруга заводить у відділ на другому поверсі. На вітрині стоять чорні шкіряні туфлі на "шпильках". Поруч — нерозпаковані коробки. Продавець Людмила Власюк, 42 роки, в метушні запитує, який розмір мені потрібен.

— О! Це вони, — показує туфельки. — Ваш — 34-й.

Коштують 365 грн. На нозі, як влиті, легенькі. Вибирати особливо немає з чого, тому беру.

Цього разу пошуки тривали дві з половиною години. У гірших випадках магазини доводиться обходити не один раз. Спеціалізованих крамниць для леді з маленькими ніжками в Рівному немає.

Черевички від 450 гривень

— Маленькі розміри в Україні не користуються таким попитом, як 38-й і 39-й. Швидше навпаки — жінки просять знайти велике взуття — розповідає 23-річна Ганна, менеджер із продажу взуття мережі магазинів "Інтертоп". — Недавно в нас робили замовлення на дві партії (по сто пар) австрійського жіночого взуття 43-го і 44-го розмірів.
"Інтертоп" завозить товар із закордону. На 300 коробок звичайних розмірів "нестандартних" припадає п"ять–шість пар. Клієнтам, які шукають взуття для тендітних ніжок, залишається або йти в дитячі магазини, або замовляти в нас не менше 100 пар.
Маленькі розміри австрійських черевиків "Хьогль", від 600 грн, ще залишилися в столичному "Інтертопі" на проспекті Перемоги, 23. Тридцять п"ятий з половиною можна знайти серед німецького взуття марок "Рікер", "Габор" у магазинах "Монарх". Ціна на такі черевики у столиці — від 470 грн.
— Українські виробники шиють тільки з 36-го по 41-й розмір і не бачать потреби щось змінювати, — розповідає Людмила Калюжна, 27 років, продавець-консультант магазину "Монарх", що в Києві на Подолі.
Якщо шукати маленьке взуття — варто дивитися на першу лінію "Монарха" (найякіснішу, але й найдорожчу), російсько-швейцарського виробництва. За такі зимові черевики просять на 200–250 грн більше, ніж за пошиті в Україні. Ціна на зимову пару починається від 500 грн.

Ольга ДОМАНСЬКА

Зараз ви читаєте новину «Жіноче взуття маленьких розмірів завозять рідко». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

6

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути