До 6 травня у столичній галереї Першого ювелірного фонду, що на вул. Богдана Хмельницького, 3б, триватиме виставка-продаж ювелірних виробів для чоловіків. Усі прикраси з дорогоцінного каміння та металів зроблені в одному екземплярі.
— Оця чоловіча іграшка, перстень-скульптура, називається "Курча", — знімає з вітрини блискучий виріб 46-річна Світлана Вержуцька, художній директор київського салону "Золото 77". — Підставка для персня виглядає як срібна плетена корзинка. Усередині — сам перстень: яйце з білої кістки, яке відкривається за допомогою кнопочки. А в яйці — курча. Оправа золота. Із каміння там хризолітики, аметистики, рубінчики. Грудка курчати з бріліантиками, глазки — з сапфірчиком.
Розмір персня "Курча" — 5х7 см, ціна — 55 120 грн.
На виставці можна вибрати чоловічі каблучки — від 1,5 тис. грн, запонки — за 6–13 тис. грн, шпильки для краваток — від 18 тис. грн. Ножі-клинки з дамаської та булатної сталі коштують від 4,6 тис. грн. Інкрустовані дорогим камінням трості — від 11,5 тис. грн. Ювеліри пояснюють: якщо в золотій прикрасі є бодай один натуральний камінь, ціна не може бути меншою, ніж $500.
За словами Вержуцької, замовляти дорогоцінні прикраси українські чоловіки почали десь сім років тому.
— Сьогодні вони самі для себе вибирають і часто придумують, як має виглядати прикраса. Дорогоцінне каміння замовляють по гороскопу і по фен-шую. За народними прикметами беруть із черепахами або підковами. За цифрологією просять, щоб число каменів ділилося на сім. А був клієнт, який хотів, щоб і на запонках, і на браслеті з каміння складалася цифра вісім, — пригадує Світлана. — З екзотики один раз замовляли військовий жетон з діамантами. На ньому були висічені ініціали та група крові.
До легкого літнього гардероба ювелір радить підбирати чоловічі прикраси з "легкими" каменями — жовтими цитринами, напівпрозорими топазами.
Коментарі