понеділок, 11 лютого 2019 06:31

Утеплений дах економить 15 відсотків тепла

Автор: WWW.POSTROY-SAM.COM
  ”Пиріг” — технологія утеп­лення скатного даху. Від покрівлі до горища складається з шарів гідробар’єру, утеплювача і паро­ізоляції
”Пиріг” — технологія утеп­лення скатного даху. Від покрівлі до горища складається з шарів гідробар’єру, утеплювача і паро­ізоляції

— Торік закінчили будівництво дачі. Перша зима показала — допустили помилку при утепленні. Холодно, cкільки не пали. Тепер розмірковуємо — як утеплятися, — каже Олег Домодід, 35 років, з Він­ниці.

— Якщо утеплити дах, тепло­втрати в будинку знизяться на 15 відсотків, — стверджує 56-річний Вадим Городецький, будівельник із Житомира. — Це можна зробити самому. Утеплювати дах варто, якщо планується використовувати горище. Якщо ж приміщення не буде житловим — достатньо утеплити підлогу. Тоді воно добре провітрюватиметься.

Дахи бувають скатні та пласкі. Технологія їхнього утеплення різна. Якщо будинок не новий, обов'язково слід оглянути балки. З'ясувати, чи не підгнили. Підгниле дерево потрібно замінити на нове. Тоді обробити антисептиком і протипожежним засобом усі дерев'яні час­тини даху.

— "Пиріг" — технологія утеплення скатного даху. Від покрівлі до горища складається з шарів гідробар'єру, утеплювача і пароізоляції. За бажанням — ще й внутрішнього декоративного облаштування. Обов'язково мають бути повітряні прошарки між покрівлею і підпокрівельною гідроізоляцією. А також — між гідробар'єром і утеплювачем. Так видалятиметься зайва волога. Необхідно залишити зазор між пароізоляцією та обшивкою.

Як утеплювач використовують мінеральну вату або скловату. Краще в плитах. Вони тримають форму і не просідають з часом. Можна використовувати й піно­пласт. Гідроізоляцією служить шар руберойду. Пароізоляцією — поліетиленова плівка. Але найкраще підійде універсальна пароізоляційна мембрана. Вона не пропускає вологи і пари до утеплювача. Відводить з нього конденсат.

— Виміряйте відстань між кроквами. Наріжте теплоізоляційні плити шириною на один сантиметр більше, ніж ця відстань. Якщо між покрівельним покриттям і кроквами немає гідроізоляції, спочатку треба прилаштувати гідробар'єр. До крокв його кріп­лять будівельним степлером.

Утеплювач між кроквами укладають з невеликим притиском. Потім вата розправиться і надійно триматиметься. Пінополістироловий утеплювач щільно вставляють в отвори. Бажано робити утеплення в два шари.

Наступний етап — кріплення паробар'єра степлером. Полотно укладають внапусток на десять сантиметрів. Стики плівки потрібно проклеїти в два шари клейкою стрічкою або двостороннім скотчем. Що краще і герметичніше буде закріплена пароізоляція, то довше слугуватиме утеплювач. Якщо горище використовуватиметься як житлове приміщення, потрібно закрити утеплювач плитами ДСП або гіпсо­картоном.

— А ось плаский дах можна утеп­лювати як зсередини, так і ззовні, — зазначає Городецький. — Для початку краще провести утеп­лення ззовні. А після зими зробити висновки — потрібно утеплювати зсередини чи ні. Для утеплення ззовні найкраще підійде базальтова мінеральна вата. "Пиріг" для плаского даху виглядає так: пароізоляція, утеплювач, руберойд як гідроізоляція і насипний шар. Останній складається з дренажу, наприклад, керамзиту і цементно-­піщаної суміші. Утеплювати дах слід у першу чергу в тих будинках, де не утеплена стеля.

Зараз ви читаєте новину «Утеплений дах економить 15 відсотків тепла». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути