У новому будинку на вулиці Л. Кобилиці, 103а, в Чернівцях уперше в Україні встановили сучасну димохідну систему "Schiedel Quadro"("Шідель Квадро").
— Вона принципово відрізняється від традиційної. За будівельними нормами, кожен котел повинен мати окрему трубу. Новий димохід німецького виробництва дозволяє підключати до однієї труби 5–8 котлів. Вони обладнані камерою внутрішнього згорання, а тому не "тягнуть" з приміщень тепло, — розповідає керівник фірми "Чернівці-Євротерм" Олександр Каспрук, 39 років. — Система ще й економить газ — повітря надходить до котлів уже теплим.
У компанії підрахували, що нове обладнання здорожить квадратний метр житла у новобудові на 5–6 євро. Середня 20-метрова труба обійдеться мешканцям будинку в 3,5 тис. євро.
Зовні труба прямокутна, а всередині — кругла. До димоходу можна зробити підвід з усіх чотирьох боків. Димохід надійно кріпиться на арматурі і займає мало місця — зручно у багатоповерховій забудові. Середній розмір димаря (в перерізі) приблизно 50х50 см. Гарантія — 30 років. Хоча має працювати доти, доки стоятиме сам будинок.
— Нову систему змонтували у п"ятиповерхівці, мешканці якої погодилися на експеримент. Таку трубу мають установити в Івано-Франківську, але ще не підшукали будинку. Система монтується легко, як конструктор "Леґо". Двоє майстрів упораються за три дні. Якщо експеримент буде успішним, такі димоходи внесуть у Державні будівельні норми, — розповідає Каспрук.
Встановлення "Шідель Квадро" у Чернівцях — це частина програми енергозбереження в ЖКГ. Димохідну систему монтували спеціалісти з Росії, де новинку вже більше року застосовують у будівництві. Презентував систему гендиректор представництва німецької фірми "Vaillant GmbH" в Україні, Молдові та Білорусі Арндт Фрьобіш.
Коментарі