"Ношу його, ношу, а він ніяк не виходить з моди", — жаліється 22-річна Олена Гуленко, студентка столичного Театрального університету ім. Карпенка-Карого. Третю весну дівчина ходить на заняття у класичному плащі. Говорить, що на столичні базари не завозять нових фасонів.
— Купила його на Сорочинському ярмарку два роки тому, — каже дівчина про червоний плащ до коліна з поясом на квадратній пряжці. — Заплатила десь 400 гривень. На той час це було дорого. Шили у Харкові, на етикетці написано щось не по-нашому.
Через рік ще дві одногрупниці Олени купили схожі плащі. Недавно дівчина подумала, що вже позбудеться свого плаща й купить новий. У церкві на Великдень від свічки півпідкладки згоріло, а плащеві нічого!
Олена чекає розпродажів у магазинах. Шукатиме плащ із мереживом або гіпюровими вставками. Їй подобаються моделі із заокругленим низом, рукавами "три четверті", як у каталогах французької марки "Луї Віттон".
— Такіх плащей не биває, — каже 42-річна Ірина Кузьмінічна, продавець одягу на столичному базарі "Даринок", почувши про потрібний фасон. — Шось на подобі завозили пару год назад, називався "колокольчик". А зараз наші плащі прямі, під поясочок, на нормальний довгий рукав.
За італійський плащ "Сочієта" попросили 450 доларів
Ірина пояснює: найчастіше на київські ринки завозять плащі з Туреччини, Польщі та Італії. Чорного, бежевого і червоного кольорів. Цього року ще виставили яскраво-зелений.
На "Даринку" двобортний плащ із гострим коміром і поясом на прямокутну пряжку коштує від 260 грн. За стільки ж продають плащі до середини стегна на Троєщинському базарі. На Петрівці схожу модель пропонують за 450 грн, продавці стверджують: "Венгрія — фабричне". На плащ з етикеткою "Дольче і ґаббана" ціну піднімають до 410 грн. Подібний фасон із колекції італійської марки "Макс Мара" коштує 500 грн.
Два плащі з гіпюровими вставками трапилися на Петрівці. Перший — невідомої марки, з тонкою сіточкою на рівні коліна — продавали за 435 грн. За фірмовий італійський "Сочієта" попросили $450.
У магазинах є більше кольорів, але й ціна у кілька разів вища. Трапляються яскраво-жовтий, рожевий, відтінки світлої міді.
Дешевшають плащі тільки на розпродажах. На початку травня моделі з коротшим рукавом за 319 і 499 грн почали розпродувати у бутику італійського одягу "Ріначіменто" на Хрещатику. В сусідньому магазині "ґранд ґаллері" класичні плащі коштують від 1,2 тис. грн. У Будинку одягу на Львівській площі короткі плащі з бавовни та еластану з гострим коміром і поясом на прямокутну пряжку німецької марки "Баронія" продають від 1,2 тис. грн.
Анна Бабенко радить обирати металеві відтінки
Некласичні плащі з низом "тюльпан" і короткими рукавами "три четверті" показували цього року в березні на подіумі українські дизайнери Світлана Тегін і Анна Бабенко. За прогнозами, у нас вони стануть модними на осінь.
— Найновіше, що з"явилося у плащах, — усі можливі відтінки металів, — пояснює 40-річна Анна Бабенко. — По-друге — це шароподібний силует низу, завищена талія і рукав на три четверті.
За словами дизайнера, до такого плаща слід купити оригінальні довгі рукавички. На ногах гарно виглядатиме шкіряне лаковане взуття, черевички з неяскравим металевим напиленням.
— Добре, коли жінка має два плащі. Світліший частіше носять як весняний, а темніший, класичного силуету, незамінний на прохолодну погоду, — каже Анна Бабенко.
Темно-сріблясті плащі від Бабенко у столичному "Альта Центрі" коштують від 2,8 тис. грн. Модель із золотистим напиленням та мережкою на рукавах від київського дизайнера Олександра Васильєва продають за 5,5 тис. грн.
Коментарі